• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maždaug prieš 5 metus norėdamas nufilmuoti savo gimtame Širvintų krašte šalia namų įsikūrusį gandralizdį, Domantas Kancleris bandė viską – netgi prie ilgos lazdos buvo pririšęs telefoną. Tačiau niekas neatnešė norimų rezultatų, kol vaikinas neišgirdo apie bepiločius orlaivius – dronus.

49

Maždaug prieš 5 metus norėdamas nufilmuoti savo gimtame Širvintų krašte šalia namų įsikūrusį gandralizdį, Domantas Kancleris bandė viską – netgi prie ilgos lazdos buvo pririšęs telefoną. Tačiau niekas neatnešė norimų rezultatų, kol vaikinas neišgirdo apie bepiločius orlaivius – dronus.

REKLAMA

Vienas iš pirmųjų Lietuvoje šį prietaisą įsigijęs D. Kancleris tada dar tikrai nežinojo, kad jo gyvenimas kardinaliai pasikeis dėl vieno vaizdo įrašo.

Dabar Domantas – sėkmingai veiklą plėtojančios prodiusavimo kompanijos „SCUARE“ bendraįkūrėjas. Apie tokią kasdienybę, kaip D. Kanclerio, svajotų ne vienas – vaikinas dirba su žinomiausiais lietuvių atlikėjais, tapo vienu iš filmo „Pelėdų kalnas“ operatorių, vykdo tiesiogines įvairių renginių transliacijas ir tiesiog mėgaujasi savo darbu. Ir jam – vos 21 metai.

Nufilmuoti gandrai tapo raktu į sėkmę

Pirmąjį savo droną D. Kancleris nusipirko iš buvusio muzikos atlikėjo Luko Pačkausko. Jo apmokytas, tuo metu dar mokyklą lankęs Domantas, nufilmavo minėtą gandralizdį, vaizdo įrašą patalpino „YouTube“ platformoje, o tada vienas po kito jam ėmė rašyti žmonės su įvairiais prašymais bei pasiūlymais.

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi tada dronai nebuvo populiarūs ir juos turėjo nedaugelis, apie tai greitai pasklido kalbos. Viską padarė rekomendacijos – padarai kažką vienam, jis tave rekomenduoja kitam. Taip po truputį atsirado finansai, po to – verslas, ir, galiausiai, viskas atėjo iki to, kas yra dabar“, – apie sėkmingą savo veiklą kalbėjo D. Kancleris.

REKLAMA

E. Jennings vaizdo klipas suvedė sėkmingus jaunus vaikinus

Kartu su Domantu „SCUARE“ kompanijoje dirba dar 6 žmonės, kurių daugelis susipažino visai atsitiktinai. Prisidėjęs prie „Skalvijos“ kino akademijos baigiamųjų darbų, D. Kancleris gavo pasiūlymą padirbėti prie Ericos Jennings eurovizinės dainos „Leading me home“ vaizdo įrašo.

„Dvi prodiuserės rinko komandą ir pakvietė ganėtinai paskirus žmones – visi turėjome savo pozicijas. Vaizdo klipo filmuoti vykome į Ventės ragą – tuo metu buvo nerealiai šalta, gal -25-30 laipsnių šalčio. Nufilmavome klipą, ir nors biudžetas buvo skirtas tik technikai – mes patys nė kiek neuždirbome – mums labai pasisekė. Tas vaizdo įrašas yra laimėjęs 3 vietą Lietuvos muzikinių klipų konkurse“, – prisiminė jis.

REKLAMA
REKLAMA

O ir atsitiktinai surinkta komanda nusprendė likti kartu, ir toliau savo veiklą tęsti kaip „SCUARE“ prodiusavimo kompanija.

Darbas su Lietuvos muzikantais net ir be atlygio

Tiesa, tai – ne vienintelis kartas, kai D. Kancleris su partneriais dirbo kartu su žinomais Lietuvos atlikėjais. Jurgis Didižiulis, Vaidas Baumila, „Colours of Bubbles“ – tai tik dalis atlikėjų, prie kurių vaizdo klipų prisidėjo ir Domantas. Tiesa, ne visuose vaizdo klipuose jis filmuoja su dronu – kai ką pradeda ir prodiusuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visai neseniai „SCUARE“ pradėjo ir savo pačių sugalvotą projektą „Scuared“, į kurį įsitraukia vis daugiau žinomų lietuvių muzikantų.

Kompanijos nariai sugalvojo išskirtinį projektą: „Principas yra toks – lietuvių grupės atlieka kitų grupių coverius. Tai atrodo lyg estafetė: pavyzdžiui, jei „Garbanotas Bosistas“ sudainuoja Mesijaus gabalą, tai sekančiame vaizdo įraše Mesijus dainuoja kitos grupės kūrinį, pavyzdžiui, „Deeper Upper“. Taip coveriai yra perduodami kaip užduotis.“

REKLAMA

Projektas išsiskiria tuo, kad viskas parodoma vienu kadru, be jokio montažo, o ir filmuojama tik su dronu. „Esame paviešinę jau 9 klipus, neseniai užbaigėme sezoną. Iš grupių mielai dalyvavo „Deeper Upper“, Mesijus, „Garbanotas bosistas“, „Colours of Bubbles“, „Solo Ansamblis“ ir net pavyko prikalbinti grupę „SSG“ su Algiu Ramanausku-Greitai“, – vardijo D. Kancleris.

Nei grupės, nei pats Domantas kartu su partneriais iš to nieko neuždirba. Kaip sako pats D. Kancleris, visi dirba iš idėjos.

REKLAMA

Filmo „Pelėdų kalnas“ paskutinė scena – D. Kanclerio darbas

D. Kancleris jau gali didžiuotis ir tuo, kad jo pavardė įrašyta tarp milžinišką populiariumą pelniusio lietuvių filmo „Pelėdų kalnas“ operatorių. Čia, kartu su kolega Mantu Kristijonu Kuliešiumi, Domantas su dronu nufilmavo vieną reikšmingiausių scenų, kuri yra matoma pačioje filmo pabaigoje.

Tiesa, filmavimo metu čia įvyko žiaurus netikėtumas. Kadangi vaikinui reikėjo filmuoti naktį, pakėlęs į orą droną apsižvalgyti, Domantas nepamatė įtempto juodo laido – jį kliudęs dronas netrukus sudužo į šipulius. „Pagrindinis kolega Mantas, su kuriuo atliekame didžiają dalį projektų su dronais, mane nuramino, ir, kaip visada, padėjo ramiai išspręsti situaciją“, – prisiminė vaikinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar apie tai kalbėdamas Domantas neslepia: „Filmo aikštelėje kartais svarbiausios net ne tavo paties savybės, o tai, kad būtum vietoje ir laiku, niekur nevėluotum, niekas nestrigtų. Kadangi filmuose viskas yra suskaičiuota minutėmis, patikimumas yra svarbiausias.“

Ir nors pats teigia, kad įtampą tuo metu visiems tikrai „pakėlė“, vaikinas greitai išsisuko iš situacijos – pervertęs visą telefonų knygelę, viduryje nakties jis surado kitą žmogų, kuris buvo nusipirkęs lygiai tokį patį droną, kaip ir paties Domanto. Neturėjęs iš ko rinktis, jis minėtą droną nusipirko.

REKLAMA

„Greitai viską suinstaliavau ir tada scena sėkmingai pavyko. Pats paskutinis kadras „Pelėdų kalne“, kuriame deginami žmonės, ir yra tas, kurį mes nufilmavome“, – prisimena D. Kancleris.

Jokios rutinos: darbas, apie kurį svajotų ne vienas

Tiesa, dėl vienas po kito sekančių sėkmingų projektų, Domantui teko sustabdyti studijas Vilniaus ISM universitete. Pirmus metus čia sėkmingai užbaigęs studentas nusprendė, kad kurį laiką atsidės darbams, nes veikla su dronais šiuo metu yra išties konkurencinga.

REKLAMA

„Būtų sunku į tai grįžti, kai tai yra tikrai pakankamai naujas dalykas, yra daug panaudojimo sričių. Kalbu ne vien apie filmavimą ir fotografavimą – mes kuriame ir miestų 3D modelius, yra tekę daryti įvairius matavimus, namų inspekcijas. Tikrai yra ką veikti“, – teigia D. Kancleris.

Būtent todėl dar praėjusią gegužę vaikinas tapo pirmojo dronų festivalio organizatoriumi. „Sekėsi gerai ir tai parodė, kad tikrai nemažai lietuvių yra tuo susidomėję – susirinko net apie 350 žmonių. Darėme varžybas, bepiločių orlaivių licenzijavimą, vyko lenktyninių dronų varžybos, mokymai. Planuoju šio renginio žiemos versiją“, – užsiminė vaikinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie rutiną, besisukant šioje srityje, Domantui galvoti taip pat netenka. „Darbai nevyksta ištisą savaitę, bet mes neturime ir to standartinio darbo nuo 8 iki 17 valandos – ofise kartais būname net ir sekmadieniais. Jei nebūna filmavimų, ryte peržiūri elektroninius laiškus, eini į susitikimus, važiuoji pažiūrėti technikos, o kartais – ir apsižvalgyti į filmavimo vietą.“

D. Kanclerio pasiekimai – išties stulbinantys, tačiau paklaustas, ar jau jaučiasi daug pasiekęs, vaikinas šypsosi: „Tikrai jaučiuosi įgavęs nemažai darbinės patirties. Taip pat yra susibūręs didelis žmonių ratas, todėl kai kažko prireikia, turi labai daug kontaktų, žinai daug žmonių. O tai labai palengvina darbą šioje rinkoje“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų