• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Draudimo priežiūros komisijos (DPK) duomenimis, per septynis šių metų mėnesius Lietuvoje draudimo įmokų buvo pasirašyta už 1,09 mlrd. Lt, o tai yra 39,3 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Ne gyvybės draudimo įmokų sausio–liepos mėn. buvo pasirašyta už 731,9 mln. Lt – 26,3 proc. daugiau nei pernai, gyvybės draudimo įmokų pasirašyta už 359,5 mln. Lt – 76,4 proc. daugiau. Sausio-liepos mėn. buvo pasirašytą 2,8 mln. draudimo sutarčių – 13,9 proc. daugiau nei per septynis praėjusių metų mėnesius.

REKLAMA
REKLAMA

Per septynis šių metų mėnesius draudėjams buvo išmokėta 330,2 mln. Lt, o tai yra 22,9 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

REKLAMA

Liepos mėn. palyginti su birželio mėn. draudimo įmokų buvo pasirašyta už 163,0 mln. Lt, tai yra 9,9 proc. mažiau nei birželio mėn. Draudėjams liepos mėn. buvo išmokėta 51,1 mln. Lt draudimo išmokų, tai yra 11,9 proc. daugiau nei birželį.

DPK ekspertai pastebi, kad rinkos augimas ir toliau išlieka ypač intensyvus, gyvybės draudimo rinka auga rekordiniais tempais, o liepos mėn. įmokų mažėjimas labiau paaiškinamas sezoniškumo veiksniu.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak DPK pirmininko pavaduotojo Audriaus Linarto, ne gyvybės draudimo rinkos plėtros tempai atitinka prognozes – kaip anksčiau ir prognozuota, metų pabaigoje šio draudimo įmokų turėtų būti  pasirašyta už 1217,4 mln. Lt. Tuo tarpu gyvybės draudimo įmokų, pasak A.Linarto, pastaruosius du mėnesius buvo pasirašyta po 30 mln. Lt daugiau nei prognozuota. „Tikėtina, kad panašūs augimo tempai išsilaikys ir likusiais 2007 m. mėnesiais, tad metų pabaigoje gyvybės draudimo įmokų portfelis turėtų siekti 700 mln. Lt“, – tikslino gyvybės draudimo rinkos augimo prognozes A.Linartas. Pasak jo, tai, kad gyventojai intensyviau draudžiasi ne tik nuo gresiančios rizikos jų turtui, bet ir vis daugiau lėšų skiria savo ateities užtikrinimui, t.y. ilgo laikotarpio gyvybės draudimui, yra aiškus signalas, kad žmonės pasitiki draudimo įmonių veikla.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


Rekordinis gyvybės rinkos augimas

Nors liepos mėnesį gyvybės draudimo įmokų pasirašyta 13,4 proc. mažiau nei birželio mėnesį (už 66 mln. Lt), tačiau per septynis šių metų mėnesius buvo užfiksuotas rekordiškas 76,4 proc. gyvybės draudimo rinkos augimas. Draudimo bendrovių pateikti septynių mėnesių duomenys rodo, kad gyvybės draudimo išmokų apimtys taip pat didėjo – įmonės per septynis mėnesius išmokėjo 29,8 mln. Lt išmokų arba 51,4 proc. daugiau nei pernai.

REKLAMA

Liepos mėnesį daugiausiai pasirašyta investicinio gyvybės draudimo sutarčių – 4197 sutartys už 53,9 mln. Lt. Daugiausiai liepos mėn. išmokų išmokėta pagal tradicinio gyvybės draudimo sutartis – apmokėtos 1727 žalos už 4,5 mln. Lt.

Gyvybės draudimo rinkos dalis pagal pasirašytas išmokas padidėjo iki 32,9 proc.  – pernai metų septynių mėnesių duomenys rodė 26 proc. rinkos dalį.

REKLAMA

Atostogų sezono įtakotas ne gyvybės draudimas

Liepos mėnesį ne gyvybės draudimo įmokų buvo pasirašyta 7,3 proc. mažiau nei birželį – už 97,0 mln. lt. 13,8 proc. mažiau buvo pasirašyta TPVCA draudimo įmokų, tiek pat mažiau ir turto draudimo nuo gaisro ar gamtinių jėgų įmokų. Tačiau atostogos paskatino gyventojus intensyviau drausti savo sveikatą – draudimo ligos atveju ir nuo nelaimingų atsitikimų sutarčių liepos mėnesį sudaryta 11,9 proc. daugiau nei birželį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atostogų sezonas lėmė ir išmokų mokėjimą liepos mėnesį – ne gyvybės draudimo rinkoje buvo išmokėta 44,1 mln. Lt žalų, 7,4 proc. daugiau nei birželį. Didžiausią įtaką turėjo 41,1 proc. daugiau sumokėtų išmokų pagal turto draudimo nuo gaisro ar gamtinių jėgų sutartis. Taip pat 3,7 proc. didėjo ir išmokų mokėjimas pagal sausumos priemonių (išskyrus geležinkelio transporto) draudimo sutartis.

Ne gyvybės draudimo rinka po truputėlį traukiasi gyvybės draudimo rinkos naudai ir per septynis šių metų mėn. sudarė 67,1 proc., palyginti su 74,0 proc. dalimi praėjusių metų sausį-liepą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų