Artėjančių net dviejų – Joninių ir Mindaugo karūnavimo – ilgųjų savaitgalių su nerimu laukia draudikai. „Lietuvos draudimo“ Žalų centro specialistai jau ruošiasi beveik tradicija tapmančiam po kiekvieno ilgesnio savaitgalio žalų skaičiaus išaugimui. Ilgieji savaitgaliai būna paženklinti tiek vagysčių, tiek nelaimių keliuose gausa.
„Ilgieji savaitgaliai ir papildomos šventinės dienos draudikams paprastai kainuoja du kartus brangiau nei įprastos darbo dienos, mūsų žalų centras registruoja vidutiniškai 400 - 500, kai tuo tarpu įprastą dieną dėl nuostolių atlyginimo į bendrovę kreipiasi apie 250 pareiškėjų. Neabejojame, kad skambučių lavina užplūs ir po šio ilgojo savaitgalio, belieka tik paraginti gyventojus buti atidesniais ir saugoti save ir savo turtą“, - sako AB „Lietuvos draudimas“ Kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.
Vairuoti pagiringam – keturis kartus pavojingiau
Kelionės Joninių savaitgalį gali tapti kelis kartus pavojingesnės dėl alkoholio vartojimo, net jei prie vairo sėsite tik kitą dieną po vakarėlio. Kaip parodė RSA grupės, kuriai priklauso ir „Lietuvos draudimas“ užsakymu mokslininkų Brunelo Universitete (Jungtinė Karalystė) atliktas tyrimas, vairuoti po vakarėlio ar šventės ryte, kai dar jaučiami pagirių simptomai, yra keturis kartus pavojingiau nei įprastomis aplinkybėmis.
Mokslininkai ištyrė, kad vakare šventę vairuotojai iš ryto jausdami pagirių simptomus, keturis kartus dažniau viršijo greitį vidutiniškai 16 km per valandą, keturis kartus dažniau vairavo nenuspėjamai ir neatsargiai – atliko netikėtus manevrus, dvigubai dažniau nesustojo prie raudonos šviesos ar „Stop“ ženklo. Be to, pagiringų vairuotojų reakcija buvo sulėtėjusi – jie dvigubai lėčiau priėmė sprendimus kelyje.
Šis pagirių efektas nustatytas stebint bevairuojančius žmones, kurių kraujyje alkoholis net neviršijo leistinos normos.
Vagių „profesinė šventė“ – Joninės
„Viena iš svarbiausių sėkmingų vagysčių per Jonines priežasčių – nesaikingas alkoholio vartojimas ir visuotinės linksmybės. Žmonės lengvai į kompaniją priima visiškai nepažįstamus asmenis, palieka be priežiūros daiktus ir neužrakintas duris, net jei ir būna namuose. Absoliuti dauguma apklaustų nuteistųjų nurodė, kad pagrindinė vagysčių priežastis per šventes – prarastas žmonių budrumas“, - komentuoja „Lietuvos draudimo“ Kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.
Nuteistųjų už turto vagystes teigimu, per šventes (ypač Jonines ir Naujuosius metus) žmonės būna atsipalaidavę, praradę budrumą, namai palikti be priežiūros, per šventes žmonės laiko daugiau grynų pinigų, svečiuose neapdairiai palieka savo daiktus – rankines, pinigines. Todėl draudikai neabejoja, kad net ir įspėti gyventojai šų savaitgalį neišvengs nuostolių.
Artėjant net dviems šventiniams savaitgaliams, G. Matiukas pataria, iš namų išvykstantiems nepamiršti patikrinti, ar išjungti visi buitiniai prietaisai, ar neliko balkone lengvai užsidegančių daiktų, kuriuos lengvai uždegtų neatsargaus kaimyno numesta nuorūka, ar tvarkingi lietvamzdžiai bei užtvirtinti draugystę su kaimynais, kad retkarčiais patikrintų, ar jūsų spynoj nekyšo žolių, ar ant staktos nepritvirtintas siūlas – tokie paprasti patikrinimai padeda sumažinti vagysčių riziką.
„Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių draudimo grupių RSA, teikiančiai draudimo paslaugas 130 šalių ir aptarnaujančiai apie 20 mln. klientų visame pasaulyje.
„Lietuvos draudimo“ informacija