„Mane yra nuvylusi visa ši civilizacija, bet tai kur dingsi? - pokalbį pradėjo J. Varkala. - Karolis Voityla yra pasakęs „Kur trūksta teisybės, trūksta ir duonos“. Regis, paprastas pasakymas. Aš Seime matau tik tekstų gaminimą. Kažkada juk kolegoms sakiau, kad žmonės skundžiasi, kad vokeliuose algas moka. Klausiau, ar negalima sukurti instrumento, kuris galėtų reguliuoti. Sulaukiau atsakymo, kad „ne“.
J. Varkala informavo, kad buvo siūlomas variantas, kad didesnes negu 10 tūkst. litų sumos būtų pervedamos tik elektroniniu būdu. „Balsų pritrūko. Tai primena sąmonės aptemimą, kuris nėra motyvuotas. Su šia kompanija man yra labai sunku. Mano požiūriai visiškai skiriasi nuo jų, dabar norėtųsi kur nors toliau gyventi ir su niekuo nebendrauti, kadangi ateinu į jų planetą ir man ten labai skurdu. Juk žmogaus buvimas yra pokalbis, bendravimas“, - dėstė J. Varkala.
Jis priminė, kad Dievas nesukūrė žmogaus, jis sukūrė žmones. „Man reikia bendravimo. Žinote posakį „Vienatvė dviese“? Tai Seime yra vienatvė daugumoje. Ir man dažnai sako „Kalbėk“. Tačiau mes esame iš visiškai skirtingų pasaulių. Jeigu ką nors pasakysiu jiems gali pasirodyti juokinga arba paslaptinga. Neturiu ten, ko kalbėti“, - juokėsi partijos pirmininkas.
Pašnekovas prisipažino ir anksčiau sunkiai rasdavęs sau pokalbininką. „Jaučiuosi Seime tarsi dykumoje. Toje baisesnėje dykumoje – gyvybė yra, bet gyvenimo nėra. Lyg ir vyksta kažkas, tačiau to nesijaučia, - kalbėjo J. Varkala. - Situaciją galėčiau palyginti su „šešėlių karalyste“ Platono „Oloje“. Žmonės tik šešėlius nagrinėja, analizuoja, tačiau santykių filosofijos pasigendu, jos nėra“.
Seimo narys įstatymų leidybą palygino su santuokos kūrimu. „Juk raštas nesukuria santuokos. Juk tai yra tam tikra žmogaus mirtis, sukūrę santykius du žmonės pradeda gyventi vieną gyvenimą. Jeigu santuoka sugriūna – rašysi ar nerašysi – tasai santykis yra sugriautas“, - kalbėjo J. Varkala.
Paklaustas, ar Seime nesvyra rankos, jis pabrėžė, kad ta dykumos pajauta yra jo paties dalis. „Galbūt, ką nors rasiu. Manau, Dievas daro stebuklus, matau giliau mąstančius žmones, bet jie ne visada yra išsilavinę. Tačiau jų santykis su dievu yra ypatingas. Kartais ir dykumoje kas nors išdygsta, jei dvasia yra. Jei jos nebus, reiškia, pasaulis yra labai liūdnas. Matau, kad valstybė kėsinasi atstoti šeimą, o tai yra civilizacijos griūtis“, - kalbėjo pašnekovas.
Jis atkreipė dėmesį, kad daugelis dabar labai peikia Rusiją. „Tačiau ši šalis tam nepasiduoda. Rusų kultūra, kaip pokalbio kultūra, gali būti atsvara. Būsiu pasmerktas, kad taip kalbu, tačiau Rusijos kultūroje tai išliko labiau negu Europos kultūroje“, - teigė Seimo narys.
Neretai iš savo kolegų sulaukiantis pašaipų J. Varkala teigia, kad nereikia į tai kreipti dėmesio. „Ta pašaipa man kelia gailestį“, - nukirto pašnekovas.