Paklaustas, kodėl apverstos taburetės istorija, autorius sako: „Tai spektaklis apie jausmų netikrumą, apsimetinėjimą, melavimą. Kiek mes galime sau leisti žaisti, kiek ne?” Spektaklio epicentre – fotografo ir moters kaip modelio santykiai, kuriuose režisierius ypač pabrėžia požiūrį į grožį: „Moters grožis – labai slidi tema šiandien. Man ją norisi pasakyti aštriai, su visa reikiama temperatūra, bet ne vulgariai.“
Jonas Arčikauskas - vienas geriausių dailininkų Lietuvoje, auksinio scenos kryžiaus laureatas, kūręs scenografiją bei kostiumus Jono Vaitkaus, Valentino Masalskio, Gyčio Padegimo ir kitų režisierių spektakliams. Šiandien jis, perėmęs režisieriaus rolę, scenoje prabyla apie menininko ir nebūtinai fotografo, kūrybos aistrą, negalėjimą gyventi be jos, nenumaldomą grožio siekiamybę ir jo svarbą žmogaus gyvenime.
Spektaklio sandarą lemia Sigismundo Freudo psichoanalizės ir romantinių tekstų konfliktas, Rainerio Maria‘os Rilke‘s poezija, Rimanto Dichavičiaus fotografija, Williamo Shakespeare‘o tiesa, vizualumo, judesio ir garso santarvė. Spektaklis vyksta lietuvių, rusų, prancūzų, vokiečių, ispanų ir anglų kalbomis.
Žanriškai netikėtą spektaklį - parodą su puikia aktorių komanda – Sakalu Uždaviniu, Egle Mikulionyte, Agne Ramanauskaite, Gabriele Kuodyte ir kitais galėsite išvysti lapkričio 17 d. ir gruodžio 8 d. 16 val. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Mažojoje salėje. Bilietus platina www.tiketa.lt.