„Lietuvos rytas“ iškovojo svarbią pergalę Europos taurės turnyre. Aleksandro Petrovičiaus auklėtiniai po dramatiškos kovos išvykoje 84:83 palaužė Zagrebo „Cedevita“.

Rungtynių eiga:

Startinis svečių penketas: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Juanas Palaciosas ir Stevanas Jelovacas.

„Lietuvos rytas“ sėkmingai pradėjo rungtynes ir po M.Gecevičiaus metimų pirmavo 9:4. Tačiau „Cedevita“ ekipos gretose pradėjo siautėti 213 cm vidurio puolėjas Miro Bilanas - 11:11 (4 min.).

Zagrebo komanda bandė nutolti, bet vilniečiai laimėjo atkarpą 4:0 (20:21, 8 min.). Po dešimties minučių pirmavo šeimininkai (22:26).

„Cedevita“ surengė spurtą ir susikrovė dviženklį pranašumą. „Lietuvos ryto“ žaidėjai nepasimetė ir ketvirčio pabaigoje skirtumą beveik panaikino (46:47). Kroatams kėlinys baigėsi sėkmingai - iš toli pataikė T.Zubčičius (46:50).

Po didžiosios pertraukos J.Repešos treniruojama ekipa toliau rinko taškus iš po krepšio, svečiai atsakė R.Seibučio tritaškiu ir D.Songailos metimu iš vidutinio nuotolio.

Z.Dowdellas smeigė tritaškį ir sumažino „Cedevita“ pranašumą - 63:61 (28 min.). Paskutinėmis kėlinuko sekundėmis T.Zubčičius pataikė dar vieną tritaškį (63:70).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo taikliais „Lietuvos ryto“ metimais ir aktyvia gynyba - rezultatas tapo lygus (70:70).

Likus žaisti pustrečios minutės svečiai pirmavo 77:76, tačiau teisėjai skyrė pražangą O.Cookui. Netrukus amerikietis buvo nubaustas ir technine pražanga. „Cedevita“ legionierius pataikė keturis baudos metimus (77:80), tačiau R.Seibutis smeigė tritaškį (80:80).

R.Seibutis toliau demonstravo lyderio savybes. Jis atkovojo svarbų kamuolį puolime ir mesdamas į krepšį išprovokavo pražangą. Lietuvis pataikė abi baudas ir paliko „Cedevita“ klubui 54 sek. (82:80). Tiesa, N.Smithas įspūdingu prasiveržimu išlygino rezultatą (82:82).

D.Songaila likus 22 sek. atsakė dvitaškiu (84:82). J.Palaciosas likus 15 sek. prasižengė prieš „Cedevita“ gynėją A.Ray‘ų. Šis pataikė tik vieną baudą (83:84), bet kroatai atkovojo kamuolį puolime.

Tačiau vilniečiams viskas baigėsi sėkmingai - N.Smithas buvo netaiklus ir „Lietuvos rytas šventė pergalę 84:83