Į Kaišiadorių rajoną tarnybos sulėkė dar ketvirtadienio vakarą. Padauginę sugyventiniai esą pliekėsi ne tik žodžiais, bet ir kumščiais. Drauge su jais troboje buvo ir vos 8 mėnesių kūdikis.
„Rugsėjo 22 dieną, ketvirtadienį, apie pusė septynių vakaro gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone konfliktuoja moteris ir vyras. Į įvykio vietą atvykę pareigūnai nustatė, jog abu asmenys neblaivūs – jiems nustatytas vidutinis girtumo laipsnis“, – komentuoja Kauno policijos atstovė Dovilė Ežerinskienė.
Kad tądien girtavo ir susipyko su kūdikio tėvu, atvirai prisipažįsta ir veido rodyti nenorinti motina: „Pripučiau 2,11. Mes su vyru vartojom alkoholį, jis pradėjo triukšmauti ir aš išėjau iš namų su vaiku, jis iškvietė policiją ir atvažiavo pareigūnai, ir paėmė mūsų vaiką.“
Radę abu mažylio tėvus įkaušusius, pareigūnai iškvietė ir medikus, ir vaiko teisių specialistus, šie poros berniuką perdavė globėjai.
„Vaikas mažas, iki metukų amžiaus. Nesaugi aplinka, kada nė vienas iš tėvų negeba tinkamai pasirūpinti ir užtikrinti vaiko saugumą ir dėl to kyla grėsmė vaiko gyvybei, sveikatai arba saugumui“, – teigia vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovė Neringa Martišienė.
Tačiau beveik po dviejų parų jau šeštadienio popietę globėja mažylį atvežė į Kauno klinikas, įtarusi, kad jam skauda koją.
„Į Kauno klinikų skubios pagalbos skyrių buvo pristatytas pernai gimęs mažametis, kuriam vėliau buvo diagnozuotas šlaunikaulio lūžis. Šiuo metu mažametis vaikas stacionarizuotas tolimesniam gydymui vaikų traumatologijos skyriuje“, – teigia Kauno prokuratūros atstovė Tautvilė Merkevičiūtė.
Vaikui prireikė net operacijos. O mažylio traumos aplinkybes jau aiškinasi teisėsauga – dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau įtarimai kol kas niekam nepareikšti.
„Pagal inkriminuojamą veiką, pagal baudžiamo kodekso 138 str. 2 dalies 1 punktą, dėl nesunkaus mažamečio sužalojimo numatoma laisvės atėmimo bausmė iki 5 metų“, – tvirtina T. Merkevičiūtė.
Berniuko motina dievagojasi, kad nei ji, nei tėvas sūnaus nelietė. Ji rodo ir kūdikio lovytę, sako, ir iškristi negalėjo, nes nemokėjo joje atsistoti: „Jis pas mane lovytėj būdavo, jis nevaikšto, jis neatsistoja, tik, kad sėdi.“
O esą prieš paimant kūdikį iš namų, jį apžiūrėjo greitosios medikai, lankstė kojytes, vaikas neverkė: „Medikai patys jį nurengė iki kojų, tikrino viską, ir jokių nusiskundimų nebuvo, neverkė, dar pagyrė, kad didelis berniukas, storuliukas. Jis buvo sveikas, jeigu būtų vaikas nukritęs, tai ir socialinė darbuotoja būtų girdėjus, kad verkė, prieš tai pas daktarus buvau vežus. jokios nelaimės namuose neįvyko.“
Šeimai jau nuo 2018-ųjų metų specialistai teikia socialines paslaugas, tačiau situacija pagerėdavo tik trumpam. Socialinės darbuotojos šeimą su mažyliu aplankė ir praėjusios savaitės antradienį – likus dviem dienom iki dramos pasibaigusios vaiko paėmimu.
„Kad paslaugos veiktų, reikia ne tik institucijų, darbuotojų didelio noro ir pagalbos bei profesionalumo, bet ir pačių tėvų motyvacijos, tai šiuo atveju kažkas nesuveikė šeimoje“, – kalba N. Martišienė.
„Viskas, kaltas alkoholis, metus nevartojau, buvo gerai“, – sako kūdikio mama.
Šiuo adresu Kaišiadorių rajone policijos pareigūnai kviesti ne kartą, tačiau nei jie, nei socialinės darbuotojos sako smurto atvejų prieš vaiką iki šiol nefiksavę. Sugyventiniai gerdavo ir konfliktuodavo tarpusavyje. Moteris iš ankstesnių santykių turi dar 4 vaikus, tačiau jų pati neaugina.