„Šiandien aiškinomės VFLA (Rusijos lengvosios atletikos federacijos) nesėkmę ir priėmėme sprendimą preliminariai ją nušalinti (nuo rungtynių) – tai griežčiausia sankcija, kurią šiuo metu galėjome pritaikyti“, – nurodė IAAF prezidentas Sebastianas Coe.
„Tačiau mes pasitarėme ir nusprendėme, kad visa sistema nuvylė atletus – ne vien Rusijoje, bet ir visame pasaulyje“, – pridūrė jis.
„Tai buvo gėdingas žadinantis skambutis, ir mes aiškiai sakome, kad bet kokio lygmens sukčiavimas nebus toleruojamas“, – pabrėžė S.Coe.
Pasaulio antidopingo agentūra (WADA) anksčiau šią savaitę paragino visam laikui nušalinti kelis Rusijos atletus, ir visam laikui nušalinti Londono olimpiadoje aukso medalį 800 metrų bėgime laimėjusią Mariją Savinovą bei tos pačios distancijos bronzos medalininkę Jekateriną Poistogovą, taip pat atimti akreditaciją iš į nemalonę patekusios Maskvos antidopingo agentūros.
WADA sudarytai trijų asmenų komisijai, tiriančiai dopingo skandalą lengvojoje atletikoje, vadovauja buvęs agentūros vadovas Dickas Poundas. Apie įtariamą dopingo skandalą lengvojoje atletikoje pirmą kartą buvo užsiminta Vokietijos televizijos dokumentiniame filme, kuris buvo parodytas praėjusį gruodį.
Anot WADA, Rusijos atletų dopingo atvejų nebūtų be vyriausybės pritarimo.
Tarp Rusijos atletų paplitęs dopingo naudojimas „negalėjo įvykti“ be Maskvos vyriausybės žinios ir pritarimo, pirmadienį pareiškė Pasaulinės antidopingo agentūros nepriklausomos komisijos vadovas D.Poundas.
„Visa tai negalėjo įvykti be valstybės pareigūnų žinios“, – sakė D.Poundas žurnalistams, pateikęs demaskuojančią komisijos ataskaitą, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas Rusijos bėgikų dopingo naudojimo atvejams.
Paklaustas, ar Rusijos sportininkų apgavystėms pritarė valstybė, D.Poundas atsakė: „taip, nemanau, kad yra kokia nors kita galima išvada..., jog jie, sakykim, nežinojo“.
Be kita ko, D.Poundas potencialų draudimą Rusijai dalyvauti olimpiadoje Rio de Žaneire pavadino „branduoline bomba“, kuri gali būti panaudota prieš Rusijos lengvosios atletikos federaciją.
Pirmadienį paskelbtoje 350 puslapių ataskaitoje siūloma Rusijos sportininkų dalyvavimą suspenduoti, bet konkrečių tokio suspendavimo terminų nenurodoma. Anot D.Poundo, vis dėlto pareikšta aiškiai – arba Rusija sutvarko savąją antidopingo kontrolę, arba jos sportininkai nevyks į vasaros olimpines žaidynes Rio de Žaneire.