Lapkričio 15 dieną Vilniaus “Siemens” arenoje praūžęs turnyras „Bushido Hero‘s 2014” iki šiol prisimenamas visų ten apsilankiusių sporto mėgėjų. Tiesa, ne visi žiūrovai liko patenkinti ir, kaip visuomet, atsirado tokių, kurie nusprendė parodyti savo “kompetenciją” kovos menų srityje, “per dantį patraukdami” organizatorius, turnyro teisėjus ir netgi pačius kovotojus.
Visiems pasitaiko dienų, kai norisi išsilieti, ir pykti čia nėra ko, tačiau įdomu būtų sužinoti, kodėl didieji “ekspertai” patys nepatenka į tokio masto renginių organizatorių sąrašus? Pasiteisinimų, žinoma, ras visi, tik nežinia ar jie bus tokie pat ryškūs, kokios būna nuomonės. Apie tai, kiek iš tiesų pastangų dedama į šių turnyrų planavimą, kaip atrenkami priešininkai mūsų Lietuvos žvaigždutėms ir kokie tikrieji šių, pilnas arenas pritraukiančių, renginių tikslai, pakalbėjome su pačiu bušido federacijos įkūrėju ir prezidentu Donatu Simanaičiu.
- Ačiū, nuotaikos geros. Šiuo metu jau esame “paskendę” kituose projektuose, nėra kada ilsėtis. - Kiek laiko ruošėtės šiam turnyrui?
- Bushido HERO'S - didžiausias kovos menų projektas Europoje, reikalaujantis daug jėgų, darbo, laiko. Pasiruošimas tokiam turnyrui vyksta 3 mėnesius.
- Jau šešiolikti metai kaip Lietuvos bušido federacija (toliau – LBF) Lietuvoje organizuoja tokio lygio renginius. Tuo užsiimti paskatino noras visam pasauliui parodyti, jog Lietuva yra didžių kovotojų šalis. Labai norėjau, kad visas pasaulis Lietuvą pažintų kaip stiprią kovotojų tautą. -Kaip pavyksta rasti priešininkus tikrai stipriems mūsų šalies kovotojams? Kokiais pagrindiniais kriterijais remiatės?
- Parenkant priešininkus visuomet remiamės reitingų sistema, taip pat kovotojų pasiektais rezultatais mėgėjų kovose. Be to, tariamės su Japonijos kovos menų ekspertais. - Jei ne paslaptis, kuriam iš šių metų Lietuvos atstovų buvo sunkiausia rasti priešininką?
- Visada sunku rasti priešininkus tiems Lietuvos kovotojams, kurie yra puikiai žinomi visame pasaulyje spaudos, televizijos ir interneto dėka. Šį kartą rasti varžovus sunkiausiai sekėsi R. Morkevičiui ir K. Smirnovui. -Šis renginys jau pelnęs „metų vyrų renginio“ vardą. Kaip manote, kodėl žmonės taip noriai susirenka pažiūrėti, iš pirmo žvilgsnio, tikrai ne pačių gražiausių vaizdų?
- Manau, kad šį jį galima pavadinti ne tik vyrų, bet ir moterų renginiu. Vyrai ateina pasižiūrėti gražių kovų ir gražių ringo merginų, moterys - į gražius ir sportiškus vyrus. Jei atvirai, niekur Lietuvoje nesu matęs tiek sportiškų žmonių vienoje vietoje, kiek susirenka per mūsų renginius. Manau, jog žmones traukia kovų dinamika ir nenuspėjamumas. Pati kova yra menas, menas išvengti puolimo, kontraatakuoti, tai lyg savotiškas šachmatų žaidimas, tik ringe. Lietuviai iš prigimties yra kovotojų tauta, o mūsų turnyras tik pažadina kiekvieno lietuvio prigimtį. Be to, į savo turnyrus subūrėme pačias gražiausias lietuvaites (Bushido Angels).
-Po turnyro atsirado „ekspertų“ , teigiančių, kad teisėjai buvo mūsiškių pusėje. Kokia Jūsų nuomonė?
- Tiesą sakant, esu per daug užsiėmęs žmogus, kad galėčiau skirti laiko komentarų skaitymui. Tačiau gyvenime, aš visuomet laikausi tos nuomonės, jog jei nesi tos srities profesionalas, geriau nekomentuok to, ko neišmanai. Juk nepuolame komentuoti chirurgo, teisininko ar kokios nors kitos srities profesionalo darbo, o paliekame jį dirbti tiems, kas tai geriausiai sugeba. Galiu drąsiai teigti, kad tokiu aukštu teisėjavimo lygiu, kokiu vertinami mūsų ringo ekspertai, mažai kas gali pasigirti. Džiaugiuosi ir esu patenkintas visais iki vieno teisėjais, dirbusiais šiame turnyre. Jei kažkam kyla klausimų, galiu pakomentuoti kiekvieną kovą, kiekvieną detalę, kiekvieną smulkmeną. -Ar po tokių „išpuolių“ nekyla minčių viską mesti ir perleisti organizacinius reikalus kitiems?
- Atvirkščiai, mane tokie komentarai tik dar labiau įkvepia. Ne veltui sakoma, kad jei apie tave kalba, reiškia esi įdomus. Daug baisiau būtų, jei apie mūsų turnyrus niekas nekalbėtų. Tai reikštų, jog nieko nesugebėjome nuveikti. Na, o jeigu kažkas mano, jog gali padaryti geriau, labai prašom - imkite ir darykite.
-Koks pagrindinis Jūsų, kaip bušido federacijos prezidento, tikslas organizuojant tokio tipo renginius?
- Pagrindinis tikslas - garsinti Lietuvos vardą, sukurti ateitį ir padėti įgyvendinti tikslus jaunąjai Lietuvos kovotojų kartai. Puoselėti sveiką Lietuvos tautą, savo pavyzdžiu stabdyti emigraciją. Juk viskas, kas geriausia - čia Lietuvoje. Niekada nesigirdavau savo darbais, bet dabar galiu drąsiai teigti, kad LBF kolektyvas per 16 metų padarė tai, ko nei viena Lietuvos organizacija iki šiol near padariusi. Tikslas pasiektas - Lietuvos vardas garsinamas per 122 pasaulio šalių TV ekranus, visuose penkiuose pasaulio kontinentuose. -Minėjote, kad jau “skęstate” kituose projektuose. Ar jau žinote sekančių turnyrų datas? Kur ir kada jie vyks?
- Mūsų turnyrų grafikas labai įtemtas. Dar šiais metais mūsų laukia šie LBF organizuojami projektai: lapkričio 28 d. Lenkijoje, gruodžio 7 d. Kipre, gruodžio 20 d. Moldavijoje. O Lietuvoje lapkričio 20-23 d. mūsų laukia K-1 mėgėjų Europos čempionatas, kas mėnesiniai bušido “SWAT” turnyrai. Artimiausias ypač didelis “Bushido KOK” turnyras bus Vilniuje, “Siemens” Arenoje, 2015 – ų metų kovo 14 d.
Meda Piečytė