Kaskart po Amerikos prezidento susitikimo su bet kurios šalies lyderiu, visas pasaulis stengiasi kruopščiai išnagrinėti visus pastebėtus gestus. Pačiu populiariausiu tapo būtent rankos paspaudimas, kuris jau tapo etikete JAV lyderiui.
Vos prieš kelias dienas grįžęs iš Europos, D.Trumpas su savimi parsivežė ir bagažą komentatorių. Vienas paskutinių susitikimų su lyderiu – ką tik išrinktu Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu – taip pat neliko nepastebėtas. Pasaulio žiniasklaidoje išplito vaizdo įrašas, kaip Prancūzijos vadovas neatsilieka ir spaudžia kolegos ranką tol, kol pabąla krumpliai.
Anot paties E.Macrono, šis gestas „nebuvo nekaltas“. Kaip leidiniui „Journal du Dimanche“ teigė Prancūzijos lyderis, „Tai nėra politikos alfa ir omega, bet tiesos akimirka“.
Nepastebėtas neliko ir Donaldo Trumpo susitikimas su Vokietijos kanclere Angela Merkel dar kovo viduryje. Kai kanclerė paklausė Donaldo Trumpo, ar norėtų paspausti rankas ir pasirodyti fotografams, JAV lyderis šio klausimo nenugirdo ir paliko politikę besišypsančią nustebusia šypsena.
Kaip rašo „The Guardian“, Donaldui Trumpui rankos paspaudimas nėra taikos gestas, o pranašumo išraiška. Ne veltui JAV žiniasklaidoje D.Trumpo gestai vadinami „Paspausti, truktelėti ir paleisti“, kaip tai įvardijo „Telegraph“. Sausį po Neilo Gorsucho padėkos kalbos, JAV prezidentas vėl pritaikę šią „taktiką“ ir vėl paskatino interneto vartotojų kalbas. Rinkiminį naktį tokiu pačiu rankos paspaudimu D.Trumpas dėkojo ir viceprezidentui Mike'ui Pence'ui.
Japonijos premjeras yra dar vienas į rankos paspaudimo istoriją įėjęs pasaulio lyderis. Suskaičiuota, kad šis gestas truko net 19 sekundžių, mat, visų pirma, Donaldas Trumpas ne taip suprato japono išverstą fotografų sakinį „Pažiūrėkite į mane“ ir atsisuko ne į fotografus, tačiau į Japonijos premjerą.
Visgi, kai kurie šalių lyderiai išmoko pamokas ir tam tikras JAV prezidento diktuojamas taisykles. Kanados vadovas Justinas Trudeau ranką padavė taip, kad D.Trumpas negalėtų jo pritraukti prie savęs. Kas anksčiau buvo beginklių asmenų pasisveikinimas, teigia „The Guardian“, dabar tapo naujomis ginklavimosi lenktynėmis.