„Gavome patvirtinimą, kad spaudimas Lenkijos rytinei sienai nėra spontaniška iš įvairių šalių bėgančių žmonių migracija. Daugiau kaip 90 proc. neteisėtai Lenkijos sieną kertančių asmenų yra asmenys, turintys Rusijos vizas“, – antradienį po vyriausybės posėdžio pareiškė D. Tuskas.
Tačiau jis nepaaiškino, kaip šis skaičius buvo apskaičiuotas.
Premjeras pridūrė, kad šie žmonės „per vieną arabų valstybę“ atvyksta į Maskvą lėktuvais iš Somalio, Eritrėjos, Jemeno ir Etiopijos, o iš Maskvos „organizuotu būdu, keliais ar geležinkeliu, pasiekia Baltarusiją“.
D. Tuskas nenurodė, kiek šių žmonių galiausiai pasiekia Lenkiją ir ar buvo nustatyta, kad jie turėjo Rusijos vizas.
Pasak jo, remiantis Varšuvos iš kitų šalių tarnybų gauta informacija Rusijoje nustatytos kelios vietos, kur telkiasi organizuotos migrantų grupės.
Neseniai Lenkijos sienos apsaugos tarnybai buvo pranešta, kad Baltarusijos valdžios institucijos prie sienos vėl telkia šimtus migrantų.
Lietuva, Latvija ir Lenkija 2021 metais pirmą kartą susidūrė su migrantų antplūdžiu iš Baltarusijos.
Varšuva ir Vakarų šalys kaltina Baltarusiją ir Rusiją organizuojant migrantų antplūdį į Europos Sąjungą siekiant destabilizuoti situaciją regione ir vykdyti hibridinį karą.
A. Lukašenkos vyriausybė šį kaltinimą atmeta.
„Svarbu visiškai apsaugoti sieną su Baltarusija ir, šiuo požiūriu, taip pat sieną su Kaliningrado sritimi, su Rusija, – kalbėjo D. Tuskas. – Kol kas ji nėra tokia pažeidžiama migracijos spaudimo požiūriu, tačiau tai gali bet kada pasikeisti.“
Varšuva šeštadienį pranešė, kad išleis daugiau kaip 2,3 mlrd. eurų savo rytinei sienai sustiprinti.
„400 kilometrų sienos su Rusija ir Baltarusija sustiprinimas bus atgrasymo elementas, strategija karui prie mūsų sienų atitolinti“, – sakė premjeras.