Teismui pateiktame dokumente D. Trumpas tvirtina, kad į jį buvo nusitaikyta dėl politinių priežasčių, ir reikalauja paskirti „specialųjį pareigūną“, kuris peržiūrėtų daugiau nei dvi dešimtis dėžių su dokumentais, konfiskuotų per rugpjūčio 8-ąją surengtą beprecedentę kratą eksprezidento rezidencijoje „Mar-a-Lago“.
Specialusis pareigūnas, kuris nebūtų pavaldus Teisingumo departamentui, nurodžiusiam surengti kratą, įvertintų dokumentus ir nustatytų, kuriuos iš jų D. Trumpas galėtų pasilikti, t. y., jie negalėtų būti naudojami atliekant tyrimus.
„Įsilaužimas į „Mar-a-Lago“, krata ir dokumentų konfiskavimas buvo neteisėti ir antikonstituciniai, todėl imamės visų būtinų veiksmų, kad dokumentai būtų grąžinti“, – sakoma D. Trumpo pareiškime.
„Jie paėmė dokumentus, kuriems taikoma advokato ir kliento bendravimo ir vykdomosios valdžios konfidencialumo privilegija“, – pridūrė jis.
Rugpjūčio 8-ąją FTB agentai per kratą D. Trumpo rezidencijoje konfiskavo dokumentų su žymomis „Visiškai slapta“, „Slapta“ ir „Konfidencialu“. Kai kurie dokumentai pažymėti anglišku akronimu SCI, reiškiančiu opią informaciją, peržiūrimą tik saugiuose vyriausybės objektuose.
Kratos orderyje, kurį asmeniškai patvirtino generalinis prokuroras Merrickas Garldanas (Merikas Garlandas), nurodyta, kad D. Trumpas įtariamas neteisėtai išgabenęs iš Baltųjų rūmų įslaptintus dokumentus, kurių neturi teisės laikyti ir kuriuos atsisakė perduoti.
D. Trumpas griežtai pasmerkė FTB reidą savo namuose kaip „raganų medžioklę“. Eksprezidento teigimu, visa per kratą konfiskuota medžiaga buvo anksčiau „išslaptinta“.
Respublikonas nekilnojamojo turto magnatas susiduria su dideliu teisėsaugos dėmesiu ir dėl savo pastangų anuliuoti 2020 metų rinkimų rezultatus, taip pat dėl praėjusių metų sausio 6 dieną jo šalininkų surengtų riaušių JAV Kapitolijuje.