Vilniaus apygardos teismas trečiadienį atmetė už piktnaudžiavimą tarnyba ir dokumentų suklastojimą nuteisto buvusio Sveikatos apsaugos ministerijos valstybės sekretoriaus Vidmanto Jono Žilinsko apeliacinį skundą.
Atmetus skundą, įsiteisėjo pernai spalio 18 dieną paskelbtas nuosprendis, kuriuo buvęs aukštas valdininkas buvo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba bei dokumentų suklastojimo.
Už tai skirta 6 tūkstančių 250 litų bauda, kurią teismas sumažino iki 3 tūkstančių 250 litų, nes V.J.Žilinskas ikiteisminio tyrimo metu 10 parų praleido areštinėje.
Buvusiam valdininkui taip pat uždrausta dvejus metus dirbti valstybės tarnyboje.
Baudos nuteistasis kol kas nėra sumokėjęs. Jis dar gali rašyti skundą Aukščiausiajam Teismui.
V.J.Žilinskas apeliaciniame skunde rašė, kad nuosprendį paskelbęs Vilniaus miesto 3-asis apylinkės teismas išėjo už kaltinimo ribų, priėmė neteisėtą ir nepagrįstą sprendimą. Be to, jo byla išvis negalėjo būti nagrinėjama, nes netinkamai surašytas kaltinamasis aktas. Pats nuosprendis, nuteistojo teigimu, yra prieštaringas.
V.J.Žilinskas sako, kad jam neaišku, kodėl vienų liudytojų parodymais teismas patikėjo, o kitus atmetė.
Buvęs valstybės sekretorius yra nuteistas už tai, kad 2004-ųjų pavasarį suklastojo dokumentus Sveikatos apsaugos ministerijoje dėl rentgeno diagnostinės aparatūros pirkimo iš bendrovės "Limeta".
Šie popieriai dėl viešojo pirkimo buvo pasirašyti atgaline data, pateikti tuomečiam sveikatos apsaugos ministrui Juozui Olekui, o šis įgaliojo valstybės sekretorių pasirašyti pirkimo sutartį su bendrove.
V.J.Žilinskas apeliaciniame skunde teigia, kad niekada nevertė savo pavaldinių vizuoti dokumentus ir atbuline data rašyti viešojo pirkimo konkurso posėdžių protokolus.
Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Ernestas Vainas teismui aiškino, kad vienų liudytojų parodymus patvirtino slapta užfiksuoti pokalbių telefonu įrašai, todėl teismas ir padarė tokias išvadas.
Prokuroras prašė atmesti nuteistojo skundą ir palikti galioti nuosprendį, nes bylą Vilniaus miesto 3-asis apylinkės teismas nagrinėjo ilgai, aplinkybes ištyrė kruopščiai ir visapusiškai. Posėdžiuose buvo tenkinami ir gynybos, ir kaltinimo prašymai.
Bylą dėl aukšto rango pareigūno veiksmų kelerius metus tyrė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Iš pradžių, 2004 metų pavasarį, valdininkui buvo pareikšti įtarimai dėl kyšio ėmimo.
V.J.Žilinskas tuomet įtartas, kad iš vienos medicinine technika prekiaujančios bendrovės kaip kyšį gavo baldų komplektą, kad pakoreguotų konkurso sąlygas.
Jis taip pat buvo kaltinamas, kad nemokamai ilsėjosi vienos bendrovės poilsio namuose pajūryje.
Tačiau vėliau šiuos kaltinimus STT pareigūnai valstybės sekretoriui panaikino ir bylą teismui perdavė tik dėl suklastoto įsakymo.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) yra konstatavusi, kad V.J.Žilinskas pažeidė įstatymą, nes nedeklaravo galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto, galėjusio kilti ir kilusio jam dalyvaujant sprendžiant, kokią įrangą pirkti Dienos chirurgijos centrams. Šiais sprendimais buvo suinteresuoti V.J.Žilinsko pažįstami asmenys - Vidmantas Kačkus ir Vidmantas Damalakas.
Be to, šį įstatymą V.J.Žilinskas pažeidė ir teikdamas bendrovės "Medita" vadovui V.Kačkui bei bendrovės "Medsana" vadovui V.Damalakui tarnybinę informaciją, taip pat siekdamas daryti įtaką, kad į įrangos pirkimo procedūrą būtų įtrauktos "Meditai" palankios sąlygos, bei dalyvaudamas šių sąlygų svarstyme.
Atsižvelgiant į VTEK pernai balandžio 13 dienos sprendimą, sveikatos apsaugos ministro įsakymu V.J.Žilinskui skirta tarnybinė nuobauda - atleidimas iš valstybės tarnybos.
V.J.Žilinskas apskundė komisijos sprendimą teismui, tačiau į pernai spalio 31 dieną turėjusį vykti teismo posėdį neatvyko, o vėliau pateikė atsisakymo nuo savo skundo pareiškimą, prašydamas nutraukti iškeltą administracinę bylą.