Vilnietis Romas kaip ir daugelis mūsų karts nuo karto serga, ir turi matuoti kūno temperatūrą. Tačiau vaistinėje vyras perka tik vaistus, termometrą kai reikia įsigyja, kaip pats sako, turguje. Ir tai uždrausta prekė iš Rusijos - termometras su gyvsidabriu. Pagal Europos Sąjungos reikalavimus, jau beveik šešerius metus Lietuvoje tokių termometrų ne tik prekyboje nėra, bet ir draudžiama jais naudotis. Nuspręsta, kad jie yra pavojingi dėl juose esančio gyvsidabrio. Bet štai elektroniniu šis vyras sako nusivylęs jau ne kartą, todėl ieškojęs seno tipo.
Kas nenori gyvsidabrio turinčio, vaistinėse yra panašūs į juos, bet visiškai nekenksmingi sveikatai. Taigi įdėjus tereikia palaukti keliais minutes ir skirtumas akivaizdus – elektroninis termometras parodė trisdešimt penkis ir septynis, o štai termometras su gyvsidabriu rodo trisdešimt šešių ir trijų temperatūrą. Tačiau vaistininkai, prekiaujantys termometrais, sako, esą visi termometrai yra geri, tik štai ne visada žmonės moka jais taisyklingai naudotis.
O štai kai kurių ligoninių vadovai neslepia, viešojo konkurso būdu perkantys pigiausius termometrus. Šiek tiek tikslesni bekontakčiai tinkantys sunkiems ligoniams, ar mažiems vaikams ligoninėse taip pat yra. Bet jų trūksta, nes kainuoja jie nepigiai. Net vaistinėje bekontaktis kainuoja keturiasdešimt eurų, elektroninis pigiausias – kainuoja tris eurus. Todėl bent jau ligoninių valdžia termometrais – pasitiki, nes taip liepia dokumentai.
Plačiau apie tai TV3 reportaže.