Pagrindiniai skaičiai, kuriuos, galų gale, išgirdo parlamentarai iš šalies premjero – tai Rusijai pritaikytų Vakarų sankcijų efekto mastai. Šalies ekonomika dėl jų neteko beveik 25 mlrd. dolerių, o tai sudaro 1,5 proc. šalies BVP. Šiais, 2015-ais, metais prognozuojamas trigubai didesnis nuostolis – 75 mlrd. dolerių. Vien per pirmąjį ketvirtį šalies BVP krito dar 2 proc., o gamybos pajėgumai sumažėjo 0,4 proc. Ir negatyvi tendencija toliau auga.
„Nereiktų turėti jokių iliuzijų, – kalbėdamas parlamente, sąžiningai prisipažino D. Medvedevas. – Šiandien mes susidūrėme ne tik su trumpalaikės krizės reiškiniais. Jeigu išorinis spaudimas didės, o naftos kainos ilgam išliktų ekstremaliai žemame lygyje, tai šalis turės vystytis kitoje ekonomikos realybėje. Ši realybė tikrins visus mūsų tvirtumą, taip sakant, pagal pilną programą.“
Šiuos, su ekonomine krize susijusius įvykius, Dmitrijus Medvedevas vadino atpildu už neteisėtą Krymo okupaciją (netiesiogiai, – red. past.). Beje, premjero teigimu, o tai nustebino daugelį Rusijos analitikų, dėl dabartinės situacijos „prisiimti atsakomybę turėtų visi tie, kurie džiūgavo dėl Krymo prijungimo“.
„Ar galėjo mūsų šalis išvengti tokio scenarijaus? – retorinį klausimą uždavė Rusijos premjeras. – Negalėjo. O dabar mes visi kartu liekame atsakingi už kovą su ekonominėmis problemomis, už socialinio stabilumo ir Rusijos gerbūvio išsaugojimą.“
by24.org pažymi, kad Rusijos vyriausybės vadovas, kalbėdamas parlamentarams, delikačiai praleido vieną šiuo metu iškilusią grėsmę šalies ekonomikai. Tai – fizinių asmenų nemokumo banga, kuri pačiu artimiausiu metu gali suduoti smūgį bankų sistemai. Rusijoje prasidėjo masinis fizinių asmenų nemokumo bankams reiškinys, o tai pastatė šimtus bankų į gana sunkią situaciją. Tokia situacija gali iššaukti grandininę reakciją ir, anot by24.org, sukelti bankų bankrotų bangą. Gelbėti bankus, dėl pritaikytų Rusijai sankcijų, galėtų tik valstybė, tačiau šiuo metu jau yra abejojama, ar gerokai apgraužti šalies rezervai pakeltų tokią naštą.