D. Sapožnikovas papasakojo, kad „DLR“ kariuomenė stūmėsi keliu į Logvinovą, tačiau Ukrainos kariuomenė juos apsupo. Praėjus kiek laiko smogikams pavyko ištrūkti, nes per 3-5 dienas atvyko rusų tankai, rusų samdinio duomenimis, tai buvo šauktiniai iš Buriatijos. Būtent su sunkiosios karinės technikos pagalba, atvykusia iš Rusijos ir pavyko užimti Debalcėvę.
„Ir rusų karinių pajėgų dėka pavyksta greitai užimti pozicijas. Netoli Debalcėvės mes patys stovėjome ir galvojome: na va, dabar čia dar mėnesį „katile“ juos laikysim, konservuosim… O užėmėme per tris dienas,“ – pasakojo D. Sapožnikovas.
Tokių karinių operacijų metu viską sprendė „rusų generolai, rusų karininkai“, pasakojo „DLR“ spec. padalinio vadas.
„Be jokios abejonės, visoms karinėms operacijoms, ypač tokioms plataus masto, kaip „katilai“, vadovavo rusų kariškiai, rusų generolai. Jie sudaro bendrus planus su mūsų vadais,“ – paaiškino D. Sapožnikovas.
Pats Dmitrijus Sapožnikovas matė tik rusų karius, dirbančius pagal kontraktą. Debalcevėje, jo teigimu, buvo dislokuotas Buriatijos dalinys, nes ten buvo vieni buriatai. Juos perveždavo naktimis vagonuose. Taip pat jis pridūrė, kad matė užsieniečius snaiperius, kurie kovojo Ukrainos pusėje. „Mūsų instruktoriai beveik visi rusų kariškiai, o pas juos, žinoma, Vakarų,“ – mąstė D. Sapožnikovas.