Kreipdamasi į savo kolegas Briuselyje ji turėtų pasakyti, kad nevaržoma darbo rinka neturėtų privesti iki „masinės migracijos“.
Ministrė teirausis, kodėl kai kurioms šalims neturėtų būti leista nustatyti tam tikras lubas, europiečių migracijai pasiekus „tam tikrą slenkstį“.
Po ES plėtros 2004 metais Britaniją, jai netikėtai, užplūdo darbo jėga iš Lenkijos. Kai kuriais duomenimis, vienu metu Britanijoje gyveno vienas milijonas lenkų.
Šių metų pabaigoje baigiantis Rumunijos ir Bulgarijos piliečiams taikomiems darbo jėgos judėjimo suvaržymams, vyriausybė baiminasi dar vieno masinio imigrantų antplūdžio.
Ministras pirmininkas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) paskelbė planus apkarpyti ES migrantų teises į socialines pašalpas, kurios nebūtų mokamos pirmuosius tris mėnesius po asmens atvykimo į Didžiąją Britaniją.
Tačiau į tai sulaukė piktai reagavo kai kurios ES šalys, kurios pažadėjo ginti, jų įsitikinimu, pagrindinį Bendrijos principą.
ES užimtumo komisaras Laszlo Andoras (Laslas Andoras) pavadino tai „nevykusiu pernelyg jautriu reagavimu“ ir pasmerkė britų „isteriją“ šiuo klausimu. Jis sakė, kad Britanija rizikuoja būti palaikyta „bjauria“ šalimi, jeigu bandys riboti ES piliečių judėjimą.
Th.May prieš susitikimą paskelbtame pareiškime sakoma, kad ji ketina aiškiai išreikšti savo nuomonę, kad „mums reikia pakeisti tai, kaip laisvas judėjimas veikia darbą“.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.