Beveik pusė - 49 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad dirbančios moterys Lietuvoje yra diskriminuojamos.
58 proc. moterų ir 38 proc. vyrų galvoja, kad moterys Lietuvoje neturi vienodų su vyrais galimybių įsidarbinti, parodė viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės "TNS Gallup" atlikta apklausa.
"Visuomenėje požiūris į moteris kaip į diskriminuojamas darbuotojas ir toliau vyrauja", - pranešime sakė "TNS Gallup" Žmogiškųjų išteklių tyrimų departamento vadovė Alma Tamošaitytė.
Šiemet 34 proc. gyventojų teigė, kad vyrai ir moterys turi vienodas galimybes darbe. 2004 metais taip galvojo 42 proc. apklaustųjų.
Pasak A. Tamošaitytės, apklausoje dalyvavusios moterys jaučiasi labiau diskriminuojamos nei apie tai galvoja vyrai: "Vidutiniškai 21 procentiniu punktu daugiau moterų nei vyrų pastebi, kad moterims nėra užtikrinamos lygiavertės galimybės įsidarbinti, gauti tokį patį atlyginimą ir vienodas darbo sąlygas".
Daugiau nei pusė apklaustųjų mano, kad moterys už tą patį darbą gauna mažesnį atlyginimą nei vyrai, tam pritaria 63 proc. moterų ir 42 proc. vyrų. Moterų diskriminaciją atlyginimo požiūriu labiausiai jaučia 20-40 metų šalies gyventojai, o mažiausiai - jaunimas iki 19 metų.
45 proc. respondentų teigė, kad moterų darbo sąlygos yra blogesnės. Pasak A. Tamošaitytės skaudžiausiai nelygybę darbo rinkoje pajunta vaiko priežiūros atostogose esančios moterys.
Tyrimą "TNS Gallup" atliko sausio mėnesį, jo metu buvo apklausta daugiau nei 1000 Lietuvos gyventojų.