• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Generalinė prokuratūra antradienį (08.26) Valstybės saugumo departamentui sugrąžino tolesniam tyrimui ir procesinio sprendimo priėmimui medžiagą apie įtariamus Užsienio reikalų ministerijos Konsulinių įstaigų pareigūnų tarnybinius prasižengimus. Operatyvinę medžiagą Generalinė prokuratūra buvo gavusi iš to paties VSD.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį paskelbtame Generalinės prokuratūros atstovo spaudai pranešime rašoma, kad VSD pareigūnams medžiaga perduodama, nes šis tyrimas yra jų kompetencijoje.

REKLAMA

"VSD yra ikiteisminio tyrimo įstaiga ir gali priimti sprendimus, be to, ši medžiaga yra operatyvinė ir susijusi su konfidencialumu", - BNS teigė prokuratūros atstovas spaudai Vidmantas Putelis.

Praėjusią savaitę p rezidentas Rolandas Paskas išreiškė susirūpinimą, kad įtariamo diplomatų prasižengimo tyrimas "pasiklydo" tarp įvairių žinybų ir ragino atsakingas institucija susitarti, kad ikiteisminis procesas "pajudėtų iš mirties taško". Be to, prezidentas, pasak jo atstovų, pareiškė, jog "kraštutiniu atveju reikės pasikviesti visų trijų institucijų vadovus ir aiškiai prezidento akivaizdoje išsiaiškinti, kuri institucija delsia".

REKLAMA
REKLAMA

URM teigia padariusi viską, kas nuo jos priklauso, kad prasižengę konsulai daugiau nebedirbtų diplomatinėje tarnyboje ir pažeidimai išduodant lietuviškas vizas nesikartotų.

Tuo tarpu VSD direktorius Mečys Laurinkus kaip tik antradienį Prezidentūroje susitinka su R. Paksu.

Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė buvusio Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktoriaus Gedimino Šiaudvyčio, Generalinio konsulato Sankt Peterburge buvusio generalinio konsulo Gintaro Ronkaičio ir buvusio vicekonsulo Dariaus Ryliškio prašymus pripažinti nepagrįstais ir neteisėtais užsienio reikalų ministro Antano Valionio įsakymus panaikinti jiems leidimą dirbti su valstybės paslaptį sudarančia informacija bei nutraukti su jais diplomato tarnybos sutartį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pateikti skundai Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijai, kuriuose protestuojami jos ankstesni sprendimai teikti užsienio reikalų ministrui siūlymą atimti iš jų darbo su valstybės paslaptimis privilegiją.

Skelbta, kad artimiausiu metu teismą ir komisiją turėtų pasiekti panašūs ir kitų po skandalo priverstų atsistatydinti diplomatų skundai.

Septyni konsuliniai pareigūnai buvo priversti atsistatydinti liepos mėnesį, kaip teigia URM vadovybė - paaiškėjus, kad jie ėmė neteisėtą atlyginimą už tarpininkavimą turizmo firmoms gaunant Lietuvos vizas.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų