Tie, kurie jau kartą patys pildė eismo įvykio deklaraciją, greičiausiai pastebėjo, kad daug sunkiau nei užpildyti deklaraciją yra nuspręsti, žymėti varnelę ties „Nesutinku“ ar ne.
Užpildžius eismo įvykio deklaraciją, jos apačioje tenka suraityti parašą, liudijantį, kad nemelavote ir sutinkate su viskuo, ką parašėte. Tačiau tampa nebeaišku, ar reikėtų žymėti varnelę ties „Nesutinku“, mat nesuprantama, su kuo turėtų nesutikti deklaraciją pildęs asmuo.
Galbūt pažymėjęs varnelę įvykio kaltininkas paneigtų savo žodžius ir nesutiktų pirmosios pastraipos, esančios eismo įvykio deklaracijoje, turiniu: „Pranešimą užpildžiau ir į klausimus atsakiau teisingai. <...>“. O galbūt pažymėjęs varnelę ties „Nesutinku“ jis uždraustų draudikams savo duomenis naudoti tiesioginei rinkodarai?
Eismo įvykio deklaracija (Skaitytojo nuotr.)
„Lietuvos draudimo“ atstovė žiniasklaidai Ernesta Dapkienė portalui Balsas.lt pasakojo, kad skaitytojo į redakciją atsiųstas dokumentas nėra įprastinė eismo įvykio deklaracija, o vidinė įmonės naudojama forma.
Išgirdusi, jog redakcijai parašęs skaitytojas dviprasmiškai suprato formos apačioje esančią varnelę „Nesutinku“, E. Dapkienė neslėpė nuostabos. „Visiems iki šiol buvo aišku, kad varnelė skirta tiems, kurie nesutinka, jog jų duomenys būtų naudojami tiesioginės rinkodaros tikslais. Juk nelogiška, kad teisingai blanką užpildęs žmogus apačioje su tuo nesutiktų“, – sakė ji. Anot E. Dapkienės, anksčiau panašių dvejonių klientams nebuvo iškilę.