• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laidos „Nuotakos užrašai“ stilistė, tinklaraštininkė Viktorija Šaulytė prisipažįsta iki šiol niekada nesilaikiusi dietų. Tobulas kūno linijas turinti mergina sako, kad jai organizmas per daug brangus, kad jį kankintų. Norėdama išvengti nemalonių pojūčių iš savo mitybos raciono ji jau seniai išbraukė kelis gana neįprastus maisto produktus.

13

Laidos „Nuotakos užrašai“ stilistė, tinklaraštininkė Viktorija Šaulytė prisipažįsta iki šiol niekada nesilaikiusi dietų. Tobulas kūno linijas turinti mergina sako, kad jai organizmas per daug brangus, kad jį kankintų. Norėdama išvengti nemalonių pojūčių iš savo mitybos raciono ji jau seniai išbraukė kelis gana neįprastus maisto produktus.

REKLAMA

Dietų niekada nesilaikė

Intensyvaus gyvenimo rate besisukanti V. Šaulytė pasakoja, kad ji nežino, ką reiškia kalorijų skaičiavimas, produktų derinimas ar badavimas. Dietos jos gyvenime niekada neegzistavo.

„Aš esu tas žmogus, kuris labai klauso savo organizmo. Ko būtent tą dieną noriu, tą ir valgau! Iš tiesų, niekada nesilaikiau kokių nors dietų. Nealinu savo organizmo. Man jis per daug brangus, kad kankinčiau“, – atvira stilistė.

Savęs varžyti nemėgstanti Viktorija stengiasi nevalgyti, ko nenori ir ko jos organizmas netoleruoja. Todėl iš TV laidos kūrėjos valgiaraščio jau seniai išbraukti gana netradiciniai produktai, keliantys jai nemalonius pojūčius.

REKLAMA
REKLAMA

„Pavyzdžiui, nuo vaikystės negeriu arbatos, nes mane nuo jos pykina. Man gali nebūti arbūzų, ananasų, mangų ir taip toliau. Iš mėsos produktų raciono esu pasilikusi tik vištieną, tačiau vis dažniau renkuosi vegetariškus patiekalus“, – išduoda savo mitybos įpročius V. Šaulytė.

REKLAMA

Pateko į ligoninę

Daug veiklos turinti stilistė prisipažįsta, kad kartą jos organizmas neatlaikė intensyvaus gyvenimo ritmo – ji atsidūrė medikų rankose.

„Mano darbas mane priverčia nuolatos bėgioti iš vienos vietos į kitą. O bėgioti apsikrovus dideliais maišais beveik tas pats, kas sporto salėje „svorius“ kilnoti, – sako dėl papildomų kilogramų sau galvos nesukanti Viktorija. – Tačiau vieną kartą esu atsidūrusi ligoninėje nuo per didelio tempo ir apsinuodijimo, nors paprastai mano skrandis labai stiprus.“

REKLAMA
REKLAMA

Kūno siunčiamų signalų apie vitaminų trūkumą neišgirdusi V. Šaulytė dėl visko kaltindavo savo greito gyvenimo tempą.

Kūnas siunčia signalus, tik mes dažnai nekreipiame dėmesio ir sakome: „Pailsėsiu ir pareis.“ Tačiau juk negyvensim laukdami, kada pailsėsim ir nesakysim: „Vėliau.“ Reikia rūpintis ir mylėti organizmą čia ir dabar, kaip jis myli mus ir dažnai tveria mūsų ignoravimą. Jei organizmas negaluoja, jį reikia gaivinti tinkamais vitaminais ir kartoti, kaip mylime savo kūną! Gal nuskambės kaip pamokslas, bet jį turbūt labiausiai reikėtų pritaikyti ir man pačiai“, – juokiasi stilistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daug priklauso nuo mitybos

Sveikos mitybos specialistė Tautvilė Šliažaitė pabrėžia, kad pastaraisiais metais vis daugiau žmonių kamuoja imuninio pobūdžio susirgimai kaip reumatoidinis artritas, 1 tipo cukrinis diabetas, Krono liga (uždegiminė žarnyno liga).

„Tyrimai parodė, kad žmonės, kuriems trūksta vitamino D, yra labiau linkę susirgti būtent šiomis autoimuninio pobūdžio ligomis, kai mūsų organizmas puola savo paties audinius“, – komentavo natūropatinės mitybos specialistė. Vis daugiau tyrimų, atliktų per pastaruosius dešimt metų, parodė, kad vitaminas D atlieka itin svarbią veiklą imuninės sistemos funkcijai užtikrinti. Jau dabar žinoma, kad sumažėjęs vitamino D lygis gali padidinti riziką susirgti imuninio pobūdžio susirgimais ar dėl vitamino D stygiaus dažniau mus kamuoja įvairios infekcinės ligos.

REKLAMA

„Įdomu ir tai, kad prieš daugelį metų, kai dar neturėjom efektyvių antibiotikų tuberkuliozei gydyti, labai dažnai gydytojai siųsdavo pacientus į sanatorijas, kuriose vienas iš gydymo būdų būdavo saulės terapija. Manoma, kad gydytojai iki galo taip ir nesuprato, kad pacientų pagerėjimas būdavo tiesiogiai susijęs su vitamino D lygiu. Vis daugiau atliktų tyrimų atskleidžia, kaip žmonės, kuriems sumažėjęs vitamino D lygis, padidina savo riziką susirgti įvairiomis infekcinėmis ligomis. Įdomu ir tai, kad vis dažniau mokslininkai pabrėžia, kad būtent rudenį ir žiemą padidėjęs sergamumas iš dalies yra susijęs su vitamino D trūkumu“, – pasakoja T. Šliažaitė.

Sveikatos specialistai sutaria, kad organizmui vitamino D ir kitų reikalingų medžiagų gauti su saule ir maistu ne visada pavyksta, ypač jei didžiąją laiko dalį praleidžiate uždarose patalpose, o į savo mitybos racioną neįtraukiate riebios žuvies, kiaušinių ar kitų vitaminu D praturtintų maisto produktų. Rekomenduojama bent kartą per metus išsitirti kraują. Jei mitybą reikia papildyti tam tikrais vitaminais ar mikroelementais, patariama rinktis kokybiškus maisto papildus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų