Jie galvoja, kad talento ir išsilavinimo pakanka
Aukštas intelekto koeficientas ir geriausio šalyje universiteto diplomas – tai dalykai, kuriuos, be abejo, verta turėti. Tačiau vien jie negarantuoja gero darbo ir profesinės sėkmės.
„Vos pradėjusi dirbti supratau, kad „trumpesnio kelio“ sėkmingos karjeros link nėra. Jis ilgas ir grįstas sunkiu darbu ir jo nesutrumpina nei diplomas, nei talentas. Sėkmė niekada nėra atsitiktinumas“, – pasakojo portalui verslininkė Sylvie di Giusto, įkūrusi konsultacijų įmonę „Executive Image Consulting“ Niujorke.
Jie nesirūpina savo sveikata
Dar neįžengę į trečiąją dešimtį daugelis jaunuolių pajunta, kad nebegali siausti vakarėliuose kaip anksčiau. Tačiau kai kuriems dažnas alkoholio vartojimas, rūkymas ir greitojo maisto „dieta“ tampa nebe vakarėlių „atributais“, bet žalingais įpročiais. Ir tai dar ne viskas – komunikacijos mokslų profesorius Micheal Weston pastebi, kad dar dažniau nei fizine sveikata, jauni žmonės nesirūpina savo psichine būkle. „Psichinės ligos ir psichologinės problemas dažniausiai „užgyvenamos“ amžiuje nuo 20 iki 30 metų, todėl šį laiką turėtume stebėti save itin atidžiai“, – pažymi jis.
Kiekviena nesėkmė vertinama kaip pasaulio pabaiga
Atleidimas iš darbo, santykių pabaiga ar pirmojo „startuolio“ žlugimas – visos šios pabaigos jauniems žmonės atrodo kaip didžiausia pasaulyje katastrofa, iš esmės keičiantį jų ateitį. Kai kuriuos pirmosios nesėkmės net paskatina nebesiekti užsibrėžtų tikslų arba nuleisti kartelę. Tačiau iš tikrųjų laikas iki 30 metų – pats tinkamiausias išmokti mokytis iš savo klaidų ir tokiu būdu nuolat tobulėti.
Jie nekantrūs
Sulaukęs 30-ies nebūtinai turi turėti namą, šeimą ir karjeros planą ateinančiam dešimtmečiui. Svarbiausia – būti kantriam ir sutelkti visą dėmesį į dabartį, įsitikinusi konsultacinės įmonės „Matisia Culsutants“ įkūrėja. Ji prisipažįsta, kad būdama jaunesnė galvojo, kad visus savo tikslus turi pasiekti kaip įmanoma greičiau, tačiau koją nuosekliam darbui šių tikslų link nuolat pakišdavo stresas, kildavęs dėl užmojo turėti „viską ir iš karto“.
Jie stengiasi įtikti visiems
Natūralu, kad pradėdamas darbą naujoje vietoje jaunas darbuotojas stengiasi patikti visiems – vadovams, bendradarbiams ir klientams. Tačiau būtina priimti ir tai, kad kai kuriems žmonėms neįtiksi niekada.
„Kad ir kaip stengtumeisi, visada atsiras žmonių, kurie tavęs nemėgsta. Norėčiau, kad būčiau suvokęs tai anksčiau ir nustojęs taip stipriai nerimauti dėl to, ar patinku žmonėms“, – pasakojo vienas iš apklaustų verslininkų.
Jie gyvena uždarame pasaulyje
Be abejo, vos pradėjus karjerą svarbu užmegzti ir palaikyti kuo geresnius santykius su kolegomis ir profesionalais, dirbančiais toje pačioje srityje. Tačiau taip pat svarbu neapsiriboti vien šiais žmonėmis.
„Tave supantys žmonės turi tiesioginės įtakos tavo sėkmei arba nesėkmei. Nuo jų priklauso tai, ką tu vilki ir kiek laiko skiri sportui, ir tai, kiek tu uždirbi, ir kokias vertybes puoselėji. Taigi norint visaverčio gyvenime svarbu puoselėti santykius su „teisingais“ žmonėmis, kuriuos gerbi, ir nutraukti „toksiškus“ santykius, kurie tave smukdo“, – dėsto psichologas Jon‘as Levy.
Parengta pagal straipsnį „ The 15 worst mistakes people make in their 20s“