• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Memfio „Grizzlies“ lyderis Ja Morantas šiuo metu kovoja su savo vidiniais demonais. Vienas geriausių NBA krepšininkų pastarąjį sezoną nuolat įsipainiodavo į skandalus, tarp kurių – ginklo demonstravimas tiesioginės transliacijos metu. Dėl šių ir kitų nusižengimų NBA yra priėmusi galimai itin griežtą sprendimą, tačiau jį paskelbs tik pasibaigus NBA finalo serijai tarp Majamio „Heat“ ir Denverio „Nuggets“.

Memfio „Grizzlies“ lyderis Ja Morantas šiuo metu kovoja su savo vidiniais demonais. Vienas geriausių NBA krepšininkų pastarąjį sezoną nuolat įsipainiodavo į skandalus, tarp kurių – ginklo demonstravimas tiesioginės transliacijos metu. Dėl šių ir kitų nusižengimų NBA yra priėmusi galimai itin griežtą sprendimą, tačiau jį paskelbs tik pasibaigus NBA finalo serijai tarp Majamio „Heat“ ir Denverio „Nuggets“.

REKLAMA

J. Morantas 2019 m. naujokų biržoje buvo pasirinktas 2 šaukimu. 188 cm ūgio įžaidėjas nuolat tobulino savo žaidimą ir pakėlė „Grizzlies“ organizaciją tarp geriausių Vakarų konferencijos komandų.

Visgi 23-ejų krepšininko užklasinė veikla jam gali kainuoti itin brangiai. Prognozuojama, kad NBA Memfio lyderį gali suspenduoti mažiausiai pusei sezono, o krepšininko galimybės ateityje gauti maksimalios vertės kontraktą yra itin miglotos.

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt siūlo prisiminti visų laikų NBA lygos skandalistus, kurie buvo itin aktyvūs ne tik krepšinio aikštėje, bet ir už jos ribų.

REKLAMA

Dennisas Rodmanas

Turbūt tai yra vienas pirmųjų žaidėjų, apie kuriuos pagalvoja krepšinio gerbėjai, kuomet apie NBA kalbame skandalų kontekste. Lygios blogiukas. Kiečiausias kovotojas dėl atšokusių kamuolių. Darbinis jautis. Vakarėlių liūtas. Tiesiog kitoks žaidėjas ir žmogus.

Pirmuosius septynerius sezonus (1986–1993 m.) NBA lygoje D. Rodmanas praleido Detroito „Pistons“ ekipoje. Tai krepšininkui buvo ideali vieta, kadangi tuo metu „Pistons“ komandoje buvo daug kieto charakterio vyrukų ir tai konvertavosi į pergales – su Detroito klubu jis NBA čempionu tapo 1989 ir 1990 m.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi tikrasis D. Rodmano veidas pradėjo ryškėti persikėlus į Čikagą. Treneris Philas Jacksonas žinojo, kad į komandą kviečia tikrą skandalų magnetą, tačiau vis tiek rizikavo. Su „Bulls“ D. Rodmanas dar 3 kartus laimėjo NBA čempionatą, o įspaudą geriausioje krepšinio lygoje paliko dėl kovos po krepšiai ir nesibaigiančių skandalų.

Pavyzdžiui, 1997 m. sausio 15 d. vykusiose rungtynėse D. Rodmanas užkliuvo už operatoriaus ir akivaizdžiai tyčia jam smogį į kirkšnį. Už tai krepšininkas buvo suspenduotas 11 rungtynių ir turėjo sumokėti operatoriui 200 tūkstančių JAV dolerių siekusią kompensaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

NBA aikštėse D. Rodmanas pasižymėdavo itin kieta kova, kuri neretai peraugdavo į atviras muštynes. Krepšininkas demonstravo savo išskirtinumą pasitelkdamas tatuiruotes, auskarus ir ryškiaspalves šukuosenas – visa tai tapo neatskiriama jo dalimi.

D. Rodmanas turėjo romantiškus santykius su pramogų šou verslo atstovėmis Madonna, Carmen Electra ir netgi buvo vedęs... patį save.

REKLAMA

1998 m. D. Rodmanas pasiprašė Ph. Jacksono 48 valandų atostogų, nes krepšininkui, pasak jo paties, „norėjo prasivalyti galvą“. Michaelas Jordanas bandė įspėti trenerį, kad po dviejų parų Rodmanas negrįš, tačiau strategas nusprendė paleisti Rodmaną nuo grandinės, o šis išdūmė į Las Vegasą.

Parsigabenti dingusio bendrauklubio į Las Vegasą vyko pats M. Jordanas. Viskas galiausiai baigėsi laimingai – Rodmanas grįžo į „Bulls“ treniruotes, o ekipa 1997–1998 m. tapo NBA čempione.

REKLAMA

Po karjeros D. Rodmanas dažniausiai yra žinomas dėl skandalingų pasisakymų ir draugysčių su pasaulio diktatoriais. Pavyzdžiui, krepšininkas ne kartą susitiko su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu.

 

Ronas Artestas

Simboliška, kad vieną blogiuką Čikagoje pakeitė kitas. 1999 m. D. Rodmanas paliko „Bulls“, o į jo vietą atvyko kitas kietasprandis jautis Ronas Artestas. Jis Čikagoje praleido 3 sezonus, o vėliau keitė komandas, kol galiausiai su Los Andželo „Lakers“ 2010 m. tapo NBA čempionu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi R. Artestas labiausiai žinomas ne dėl šio pasiekimo, o dėl kraupiausių muštynių NBA istorijoje.  2002–2006 m. R. Artestas buvo svarbia Indianos „Pacers“ pergalių dalimi. 2004 m. lapkritį Detroite kilo masinės muštynės, kurių epicentre atsidūrė R. Artestas ir Benas Wallace‘as. R. Artestas peršoko barjerą, kuris skyrė žiūrovus ir žaidėjus bei užsipuolė „Pistons“ faną. Už visus šiuos sukeltus siaubus R. Artestas buvo suspenduotas 86 rungtynėms. Tai yra  – visam likusiam NBA sezonui.

REKLAMA

Puolėjas nuolat konfliktavo ne tik su varžovais, bet ir su komandos draugais. Paskutinį kartą NBA jis žaidė 2015–2017 m. sezone, kai vilkėjo „Lakers“ marškinėlius.

Beje, norėdamas atsikratyti skandalisto etiketės, R. Artestas pasikeitė savo vardą į Metta World Peace (Pasaulio Taika), dar vėliau tapo Metta Sandifordu-Artestu.

Krepšininkas trumpai žaidė ir Europoje – 2015 m. jis buvo pasirašęs sutartį su Kantu „Pallacanestro“ klubu, tačiau Italijoje dėl savo ūmaus būdo neužsibuvo.

REKLAMA

 

Latrellas Sprewellas  

Dar vienas lygos blogiukas, savo auksinius laikus išgyvenęs XX ir XXI a. sandūroje. Gynėjas savo karjerą pradėjo San Dransisko „Warriors“ klube 1992 m. Į lygą vos 24-uoju šaukimu įskriejęs L. Sprewellas iškart rodė solidų žaidimą – debiutiniame sezone jis rinko po 15 taškų ir kasmet gerino savo rodiklius, kol 1996–1997 m. jie pasiekė karjeros aukštumas – 24 taškai per rungtynes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būtent 1997 m. gruodžio 1 d. „Warriors“ treneris PJ Carlesimo papriekaištavo Latrellui, kad šis per treniruotę neparodė visų savo pastangų. Susierzinęs Latrellas paprašė trenerio atsitraukti ir duoti jam ramybę, tačiau PJ Carlesimo jo nepaklausė. To pasekmė – L. Sprewellas parvertė trenerį ant parketo, suėmė jį už gerklės ir pagrasino nužudyti. Komandos draugai konflikto dalyvius greitai išskyrė, lyga suspendavo krepšininką 68 rungtynėms (visam likusiam sezonui), o atletas prarado sutartį su tuomet pagrindiniu lygos batelių gamintoju „Converse“.

REKLAMA

Po šio incidento „Warriors“ atsikratė sunkaus charakterio krepšininku, kuris mainų būdu iškeliavo į Niujorko „Knicks“. Ten Latrellas sužaidė 5 solidžius sezonus ir 1999 m. sugebėjo pasiekti NBA finalą. Niujorkas L. Sprewellui buvo tinkama karjeros stotelė, kadangi „Knicks“ tuo metu taip pat pasižymėjo kietų vyrukų kompanija, kur krepšininkas puikiai pritapo.

Iš incidento su PJ Carlesimo krepšininkas, rodos, pasimokė, kadangi likusią karjeros dalį jo negaubė jokie skandalai ir jis sugebėjo bent šiek tiek atstatyti savo kaip garbingo krepšininko reputaciją.

REKLAMA

Visgi L. Sprewello karjeros pabaiga buvo pakankamai įdomi – po solidaus sezono Minesotos „Timberwolves“ gretose, klubas norėjo pratęsti kontraktą ir 34-erių veteranui siūlė 21 milijono JAV dolerių vertės sutartį. Vis tik krepšininkas nusprendė laukti ir nežaisti tol, kol kita komanda jam neįteiks didesnio kontrakto.

Laukimas nepasiteisino – 2004–2005 m. sezone L. Sprewellui kontrakto nepasiūlė joks NBA klubas ir atletas baigė karjerą.

REKLAMA
REKLAMA

Karlas Malone‘as

Jutos „Jaz“ legenda Karlas Malone‘as savo praeityje turi rimtų reputacijos dėmių. Pirmoji iš jų – būdamas dvidešimties jis turėjo lytinių santykių su 13-likos metų paaugle, kuri tapo nėščia.

K. Malone‘as su nepilnamete lytinius santykius turėjo „Visų žvaigždžių“ savaitgalio metu, kuris vyko Solt Leik Sityje. Šeima buvo raginama pateikti kaltinimus krepšininko atvžilgiu, bet to nepadarė, nes pabijojo didelio būsimo NBA žvaigžės statuso.

K. Malone'as iš pradžių tėvystę neigė, bet vėliau pripažino. Abi pusės vėliau pasiekė susitarimą teisme.

Kitą istorija taip susisijusi moterimis ir vaikais. Nors M. Malone‘as per karjerą uždirbo milijonus, jis nesirūpino savo dvyniais ir nemokėjo jiems alimentų , nors DNR testas aiškiai parodė, kad tai yra jo vaikai.

Aikštėje „Jazz“ lyderis buvo vienas nuostabiausių visų laikų centrų, o jo duetas su Johnu Stocktonu – sunkiai sustabdomas. K. Malone‘as pagal pelnytus taškus NBA istorijoje yra trečias visų laikų rikiuotėje, nusileidžiantis tik LeBronui Jamesui ir Kareemui Abdul-Jabbarui.

JAV vyrauja nuomonė, kad krepšininkas nėra deramai pasmerktas už savo praeities nuodėmes. Visgi reiktų atkreipti dėmesį, kad devintajame ir dešimtajame XX a. dešimtmečiuose visuomenės tolerancijos ribos buvo gerokai platesnės. Šiais laikas nesunku įsivaizduoti, kad panašiai pasielgusiems krepšininkams būtų taikoma „Cancel“ (atšaukimo) kultūra.

REKLAMA

Eddie Johnsonas

Aštuntasis ir devintasis NBA lygos dešimtmetis buvo pašėlęs. Tuomet krepšininkai sau leisdavo gerokai daugiau nei dabar. Vienas tokių – Eddie Johnsonas, į lygą patekęs 1981 m. Puolėjas dėl savo savybių buvo vadinama greituoju Edžiu, tačiau koją skleistis amerikiečio talentui pakišo priklausomybė nuo narkotikų.

E. Johnsonas ne kartą įkliuvo per reguliariai krepšininkams atliekamus narkotikų patikros testus.

Statistiškai sėkmingiausią sezoną E. Johnsonas sužaidė 1984–1985 m., kai atstovdaudamas tuomet NBA lygoje dar žaidusiam „Kansas City” klubui per mačą rinkdavo po 23 taškus.

1989 m. jis tapo geriausiu šeštuoju žaidėju (geriausiai nuo suolo kylančiu žaidėju) ir dukart pateko į „Visų žvaigždžių rungtynes”.

1994–1995 m. Edie žaidė Graikijoje, kur su Pirėjo „Olympiacos” tapo šalies čempionu.

Deja, baigus karjerą krepšininko gyvenimas susiklostė tragiškai. 2008 m. jis buvo apkalintas seksualiai išnaudojęs 8-metį ir už tai nusteistas kalėti iki gyvos galvos.

E. Johnsonas mirė kalėjime 2020 m. pabaigoje.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų