Tyrėjai nustatė, kad Britanijos žmones šiandien reikėtų skirstyti net į septynias socialines klases – nuo „elito“ viršūnėje iki „nesaugaus proletariato“ apačioje.
Didžiajame britų klasių tyrime dalyvavo daugiau nei 161 tūkstantis žmonių – teigiama, kad tai yra didžiausios apimties sociologinis tyrimas šalies istorijoje.
Socialinės klasės tradiciškai buvo nustatomos pagal darbo vietą, turtą ir išsilavinimą. Tačiau šis tyrimas teigia, kad toks skirstymas yra per daug paprastas, o kiekviena klasė turi būti matuojama pagal tris kriterijus: ekonominį, socialinį ir kultūrinį.
Tyrėjai matavo ekonominį kapitalą – pajamas, santaupas, būsto vertę; ir socialinį kapitalą – tiriamojo asmens pažįstamų žmonių skaičių ir jų statusą. Taip pat buvo vertinamas respondentų kultūrinis kapitalas, apibrėžiamas kaip „kultūrinių interesų ir veiklų mastas“.
Taigi, naujosios klasės yra šios:
• Elitas – labiausiai privilegijuota grupė, išsiskirianti iš kitų šešių savo turtu. Grupė turi aukščiausius kapitalo lygius pagal visus tris kriterijus;
• Nusistovėjusi vidurinė klasė – antra pagal turtą, turinti didelį kapitalą pagal visus kriterijus. Pati didžiausia ir visuomeniškiausia grupė.
• Techninė vidurinioji klasė – maža, atskira nauja klasė, kuri yra pasiturinti, tačiau pasižymi žemu socialiniu ir kultūriniu kapitalu.
• Naujai praturtėję darbuotojai – jauna grupė, kuri yra socialiai ir kultūriškai aktyvi. Ekonominio kapitalo lygis yra vidutinis.
• Tradicinė darbininkų klasė – pasižymi žemu kapitalu visose kategorijose, tačiau nėra visiški skurdžiai. Paprastai šios grupės nariai gali pasigirti gana didelės vertės būstu.
• Neseniai tapę savarankiškais darbuotojai – nauja jaunų žmonių klasė, kuri yra gana neturtinga, tačiau pasižymi aukštu socialiniu ir kultūriniu kapitalu.
• „Prekariatas“ arba nesaugus proletariatas – neturtingiausia, skurstanti klasė, pasižyminti žemu socialiniu ir kultūriniu kapitalu.