Taip šalis bando apsaugoti milijardus dolerių, kuriuos kasmet į šalies ekonomiką įlieja turistai, atvykę pamatyti įspūdingus koralus ir žuveles.
Spalvotas povandeninis gyvenimas džiugina narus Australijoje, kurie šiuo metu plaukioja Didžiajame barjeriniame rife. Čia ir nuostabūs koralai, ir spalvotos įvairių dydžių žuvelės. Tačiau šiam įstabiam gamtos stebuklui iškilo pavojus – dėl klimato kaitos ir šylančių vandenynų jis nyksta.
Australijoje kasmet šį rifą aplanko milijonai turistų, tad jis šalies ekonomikai atneša daugiau nei 4 milijardus Jungtinių Valstijų dolerių. Todėl šalis moja ranka į nykstančius koralus ir prašo Jungtinių Tautų, kurios ir rekomendavo imtis tokio žingsnio, neįtraukti rifo į pasaulio paveldo nykstančių vietų sąrašą.
„Klimato kaita kelia pavojų visoms ekosistemoms, panašioms į Didįjį barjerinį rifą. Tai reiškia, kad grėsmė kyla kiekvienam rifui visame pasaulyje“, – teigia Australijos aplinkosaugos ir vandenų ministrė Tanya Plibersek.
Mat jei rifas vis tik atsidurtų šiame sąraše, turistų srautai čia smarkiai sumažėtų. O tai reiškia, kad 64 tūkstančių darbuotojų vietos pakibtų ant plauko. Todėl Australijos vyriausybė tikina, kad šiuos spalvotus koralus ir žuveles įtraukti į pasaulio paveldo nykstančių vietų sąrašą, yra dar per anksti. Ir žada šio rifo apsaugai per artimiausius metus skirti arti 1 milijardo Jungtinių Valstijų dolerių.