Pirmadienį Italijos 10 metų trukmės obligacijų pelningumas pasiekė rekordines aukštumas, o tai tik padidino spaudimą šalies premjerui Silvio Berlusconiui atsistatydinti ir užleisti vietą naujai vyriausybei, kuri sugebėtų ryžtingiau įgyvendinti ekonomines reformas, informuoja AP.
Italija tapo nauju euro zonos skolų krizės dėmesio centru, nes jos skolos milžiniškos, augimas lėtas, o ekonomika yra per didelė, kad ją būtų galima išgelbėti, kaip, pavyzdžiui, Airijos. Investuotojai nori, kad vyriausybė nedelsdama įgyvendintų priemones, skirtas sustiprinti augimą ir sumažinti skolas.
Labiausiai baiminamasi, jog Italija gali būti priversta prašyti tarptautinės finansinės pagalbos, kad susidorotų su savo didžiule, 1,9 trln. eurų skola. Europai tai būtų per brangu ir galėtų sukelti bankrotą, kuris suardytų euro zoną ir nutemptų žemyn pasaulio ekonomiką.
Praėjusią savaitę vykusio Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimo metu S. Berlusconis paprašė Tarptautinio valiutos fondo (TVF) prižiūrėti, kaip valstybei seksis įgyvendinti reformas, o tai žeminantis žingsnis tokiai didžiulei ekonomikai.
Nepaisant vis dažniau pasigirstančių raginimų atsistatydinti, S. Berlusconis teigia, jog neketina trauktis iš einamų pareigų, ir sako, kad gandai dėl jo ketinimo trauktis „neturi jokio pagrindo“.
Taip pat skaitykite:
S. Berlusconi: gyvenimas be euro buvo pigesnis
S. Berlusconi įtrauktas į prekiaujančių žmonėmis sąrašą
S. Berlusconis raginamas atsistatydinti
S. Berlusconio dovana lietuvei R. Kulytei – 220 tūkst. eurų
J. M. Barroso prižiūrės, kad S. Berlusconis laikytųsi savo pažadų