Po pandemijos laikančiųjų juodų diržų egzaminą buvo 87 dalyviai ir net 35 laikė penktojo dano juodąjį diržą iš kurių buvo tik 2 moterys. Pirmąją dieną vyko dvi treniruotės po 3 val., o jau antrąją dieną dalyviai buvo išvežti į ypatingą vietą, didžiausią pasaulyje, Japoniško stiliaus kovos menų centrą „Dojo Stara Wies“. Ten egzaminas vyko keturiais etapais: kihon (karatė technikos atlikimas vietoje), Idogeiko (karatė technikos atlikimas su judėjimu), Kata (kova su šešėliu) ir fizinis testas. Po 3 valandų trukmės testavimo, dalyviai grįžo į Kelcus, kurf vyko paskutinis egzamino etapas kovos. Šiame egzamine dalyviai turėjo kovoti su visais, nepaisant ūgio, svorio, amžiaus ir lyties skirtumų. Kovų tikslas parodyti dvasią ir jėgą.
Visas egzaminas buvo labai intensyvus, tačiau D. Mačiūtė, po 7 metų egzaminų laikymo pertraukos (dėl pandemijos visi seminarai buvo nukelti), turėdama didžiulę sportinę patirtį, užtikrintai ir net su pagyrimu išlaikė paskutinį savo juodojo diržo egzaminą. Šis penktojo dano juodasis diržas yra vienas iš aukščiausių pasiekimų D. Mačiūtės karjeroje. Penktojo dano juodasis diržas laikomas vienu garbingiausių apdovanojiimų koviniame sporte.
D. Mačiūtė – pirmoji moteris Lietuvoje, pasiekusi tokį aukštą meistriškumo lygį kiokušin karatė kelyje.Norint gauti 6 dano juodajį diržą egzamino laikyti nereikia. Jis yra suteikiamas už nuopelnus karate kiokušin Lietuvos ir Europos organizacijoms arba už išugdytus Europos ir pasaulio čempionus.
D. Mačiūtė dalinosi emocijomis po egzamino: „Ruošiausi ir fiziškai, ir morališkai, nes po 7 metų pertraukos egzamino jaudulio jausmas buvo stiprus. Visada sportavau ir buvau pasiruošusi šiam egzaminui. Išlaikiusi jį su pagyrimu, įsitikinau, kad tikrai esu jo verta.“
Tolimesnis D. Mačiūtės planas paruošti savo 7 auklėtinius artėjančiam Europos čempionatui, vyksiančiame lapkričio mėnesį, Bulgarijoje.