Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo atstovai jau neabejoja, jog planuojamas neterminuotas streikas tikrai įvyks.
Praėjusią savaitę Vyriausybė pakeitė pernai gegužę patvirtintą Mokslo ir studijų institucijų darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programą. Naujajame dokumente numatyta, kad nuo sausio 1-osios darbo užmokestis dėstytojams vietoje 20 proc. vidutiniškai didės tik 5,6 proc.
Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, vidutinis dėstytojo atlyginimas valstybiniame sektoriuje šiuo metu siekia 2693,8 lito. Tačiau Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo prezidentė Asta Lapinskienė sako nesuprantanti, iš kur ištraukta tokia suma.
„Švietimo ir mokslo ministras nuo pat pirmų dienų meluoja. Didžioji dalis dėstytojų gauna iki 1 500 litų atlyginimą, docentai, kurių visose aukštosiose šalies mokyklose yra apie 3 000, uždirba nuo 2 200 iki 2 700 litų. Tik profesorių atlyginimai, priklausomai nuo kategorijos siekia 2 700 - 3 800 litų. Tačiau profesorių mes turime tik 700“, - aiškino ji.
A. Lapinskienė teigė turėjusi viltį, kad Vyriausybė po sostinėje surengto auštųjų mokyklų darbuotojų piketo susimąstys dėl žlugdomos aukštojo mokslo sistemos, tačiau dabar beveik neabejoja, kad neterminuotas streikas, kuriam ruošiamasi, įvyks. Tiesa, konkrečios datos ji neįvardijo, nes kol kas visose aukštosiose mokyklose dar renkami aukštųjų mokyklų darbuotojų parašai.
„Klaipėdos universiteto Menų ir Humanitarinių mokslų fakultetuose balsadėžes jau atidarėme - viename fakultete už tai, kad streikas įvyktų, balsavo 85 procentai darbuotojų, kitame - 80 procentų. Panašių rezultatų tikimės ir kituose fakultetuose“, - sakė profsąjungos lyderė.
Kad streikas įvyktų, reikia daugiau kaip pusės darbuotojų pritarimo.
Laima Švedaitė