Seimas atsisakė įpareigoti Vyriausybę atnaujinti derybas su VP grupės kontroliuojama bendrove "NDX energija" ir pasiekti, kad formuojant nacionalinio investuotojo bendrovę, privati bendrovė prisiimtų didesnius įsipareigojimus.
Seimas penktadienį po pateikimo nepritarė atitinkamam konservatorių lyderio Andriaus Kubiliaus parengtam Seimo nutarimo projektui: už balsavo 38 Seimo nariai, prieš - 15, o susilaikė 29 parlamentarai.
Paskelbus šiuos balsavimo rezultatus A.Kubilius pareiškė: "Mes pasitraukiame iš žaidimo, darykite kaip norite - priimkite pataisas nors ir skubos tvarka".
A.Kubilius BNS tvirtino, kad jeigu Seimas nesvarstys jo siūlymų, konservatoriai balsuos prieš Vyriausybės pateiktas atominės elektrinės įstatymo pataisas dėl nacionalinio investuotojo steigimo.
Tačiau dar kartą balsavę Seimo nariai nutarė, kad A.Kubilius savo nutarimo projektą turi patobulinti.
Konservatorių nuomone, susitarimuose negali būti naudojamos dviprasmiškos nuostatos, kurias galima būtų traktuoti taip, kad į Nacionalinę energetikos strategiją įtraukti strateginiai projektai (nauja atominė elektrinė, elektros jungtys su Lenkija ir su Švedija, regiono elektros tinklų įjungimas į europinę UCTE sistemą) gali būti nerealizuojami, arba kad privataus kapitalo akcininkai gali blokuoti nacionalinio investuotojo strateginių sprendimų priėmimą, argumentuodami naudos akcininkams principo pažeidimu arba kitais būdais.
Be to, siūlyta garantuoti, kad akcininkų sutartyje numatyti akcijų perleidimo apribojimai efektyviai gintų valstybės strateginius interesus keičiantis privatiems akcininkams bei kad juose nebūtų numatyta tokių apribojimų, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai suvaržytų valstybės teisę laisvai disponuoti ta jos valdomų akcijų dalimi, kuri viršija atominės elektrinės įstatyme numatytą saugiklį - išlaikyti 51 proc. nacionalinio investuotojo akcijų.
A.Kubilius siūlė, kad susitarimuose dėl nacionalinio investuotojo bendrovės būtų numatyta, kaip bus realizuojami galimi Europos Sąjungos teisės normų, reglamentuojančių elektros rinkų reguliavimą, pasikeitimai.
Konservatoriai taip pat norėtų, kad susitarimuose būtų aiškiai apibrėžta, kaip bus derinami kriterijai, renkantis branduolinės jėgainės reaktorius, bei nuo "Lietuvos energijos" atskiriamų Kruonio ir Kauno elektrinių veiklos teisinė ir finansinė aplinka.