Socialdemokratų, Tėvynės sąjungos ir Liberalų sąjūdžio atstovų derybos dėl vadinamosios "švaros koalicijos" stringa socialdemokratams tebesiblaškant tarp galimų partnerių. Tačiau tikimasi iš partijos "Tvarka ir teisingumas" draugijos persivilioti sostinės lenkų politikus.
Pasak liberalų lyderio Petro Auštrevičiaus, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atėjimas į "švaros koaliciją" tėra laiko klausimas.
"Siektina 26 narių koalicija, galimai prisijungiant prie mūsų 3 partijų LLRA. Aš nejaučiu, kad lenkai būtų nepajudinami, jaučiu jų pusėje norą pereiti pas mus, tai tėra laiko klausimas", - žurnalistams po 3 partijų derybininkų susitikimo sakė P.Auštrevičius.
Sostinės konservatorių lyderis Kęstutis Masiulis pabrėžė, jog LLRA apsispręsti dėl atėjimo į "švaros koaliciją" padėtų socialdemokratų apsisprendimas.
"Kol socialdemokratai blaškosi tarp partijų, lenkai negauna impulso. Socialdemokratų ryžtas būtų esminis dalykas, padėsiantis apsispręsti LLRA", - sakė K.Masiulis.
Tuo tarpu patys socialdemokratai kartoja, jog, be "švaros koalicijos", derėsis ir su nušalintojo prezidento Rolando Pakso partija "Tvarka ir teisingumas", ir su Artūro Zuoko vadovaujama Liberalų ir centro sąjunga.
""Švaros koalicija" yra galimas variantas, tačiau pažadų mes nedaliname. Tęsime derybas su visais - ir su A.Zuoko partija, ir su R.Pakso partija, kadangi dar yra daug dalykų, kuriuos reikia išsiaiškinti. Baigę pokalbius mes priimsime sprendimus", - žurnalistams sakė socialdemokratų partijos Vilniaus skyriaus pirmininkas Algirdas Paleckis.
Derybas dėl "švaros koalicijos" socialdemokratai, Liberalų sąjūdis ir Tėvynės sąjunga pradėjo dar vasario 25-ąją vykusių rinkimų naktį. Tačiau derybose padaryta pertrauka po to, kai Vilniaus socialdemokratų lyderis A.Paleckis netikėtai sutarė pradėti derybas su nušalintojo prezidento R.Pakso vadovaujamais liberaldemokratais, tačiau vėliau LSDP vadovybė paskelbė, kad ankstesni A.Paleckio susitarimai tebuvę "ketinimai" ir "žvalgyba".
Tuo tarpu liberaldemokratai su LLRA jau vasario pabaigoje pasirašė pareiškimą dėl bendradarbiavimo sostinės taryboje ir prie kuriamos koalicijos kvietė prisijungti kitas partijas.
Paklaustas, kokių motyvų skatinami lenkų politikai pasirinko liberaldemokratus, o ne vadinamąją "švaros" koaliciją, V.Tomaševskis neslėpė, jog vienas argumentų partneriais rinktis liberaldemokratus - jų pirmaujanti pozicija.
51-nos vietos Vilniaus miesto taryboje daugiausiai mandatų - 14 - laimėjo liberaldemokratai, konservatoriai - 10, liberalcentristai - 9, socialdemokratai ir Lenkų sąjunga - po 6, Liberalų sąjūdis - 4, Rusų sąjunga - 2.
Rusų sąjunga kol kas neskuba skelbti, kurią koaliciją rinktųsi, o ligšiolinio mero A.Zuoko vadovaujamų liberalcentristų savo gretose kol kas ne itin laukė nei liberaldemokratai, nei konservatoriai.