• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
"Manau, kai prezidentas nukrypsta nuo kurso tokiais svarbiais klausimais kaip Irakas, vienintelis efektyvus būdas priversti jį pakeisti kursą yra parodyti, kad abiejų partijų parama jo politikai mažėja arba jos apskritai nėra", - žurnalistams sakė Senato užsienio reikalų komiteto pirmininkas, demokratas iš Delavero Josephas Bidenas (Džozefas Baidenas), kuris yra vienas iš rezoliucijos autorių.
Tuo tarpu Baltieji rūmai mėgino sutelkti įstatymų leidėjų paramą G.W.Busho planams papildomai nusiųsti į Iraką 21 500 amerikiečių karių, kurie padėtų stabilizuoti padėtį Bagdade ir neramioje Anbaro provincijoje.
Kai kurie trečiadienį Baltuosiuose rūmuose apsilankę ir su prezidento patarėju nacionalinio saugumo klausimais Stephenu Hadley (Stivenu Hadliu) susitikę senatoriai sakė, kad gali parengti priešingą rezoliuciją, remiančią G.W.Busho planus didinti kontingentą. Tokios rezoliucijos pateikimas neabejotinai pakurstytų Kongrese audringesnius debatus dėl Irako politikus.
"Yra senatorių, kurie laikosi tokios pozicijos... nepasiduoti Irake", - sakė respublikonų senatorius iš Teksaso Johnas Cornynas (Džonas Korninas).
Senato respublikonų lyderis Mitchas McConnellas (Mičas Makonelas) iš Kentukio, kuris anksčiau užsiminė, kad mėgins blokuoti balsavimą dėl bet kokios rezoliucijos, kurioje pasisakoma prieš kontingento didinimą, trečiadienį pareiškė, jog pasisako už tai, kad Senatas apsvarstytų "įvairias alternatyvas" dėl Irako.
Demokratų ir respublikonų senatorių parengtoje rezoliucijoje, kuri buvo pristatyta trečiadienį ir kurioje pasisakoma prieš kontingento didinimą, taip pat raginama parengti politinės padėties Irake sureguliavimo strategiją bei pasisakoma už regioninį, tarptautinės bendrijos remiamą taikos procesą Irake.
J.Bidenas parengė šią rezoliuciją kartu su Ginkluotųjų pajėgų komiteto pirmininku, demokratu iš Mičigano Carlu Levinu (Karlu Levinu) bei respublikonų senatoriumi iš Nebraskos Chucku Hagelu (Čaku Heigelu), kuris seniai kritikuoja karą ir, kaip teigiama, svarsto galimybę siekti prezidento posto.
G.W.Bushas yra sakęs, kad visuomenės ir Kongreso kritika neprivers jo pakeisti nuomonę. "Priėmiau sprendimą, ir mes judėsime į priekį", - sakė jis interviu, kuris buvo parodytas sekmadienį televizijos CBS laidoje "60 Minutes".
Atstovų Rūmai artimiausiu metu taip pat ketina priimti analogišką neįpareigojančią rezoliuciją. Žemųjų Kongreso rūmų lyderiai sakė, kad paseks Senato pavyzdžiu. Po lapkričio 7-osios rinkimų abejus Kongreso rūmus kontroliuoja demokratai.
Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad dauguma Amerikos visuomenės nepritaria planams nusiųsti į Iraką daugiau karių. Šios neįpareigojančios rezoliucijos paskatins respublikonus užimti aiškią poziciją ir galbūt dar labiau izoliuos Baltuosius rūmus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų