Politikai tvirtina, kad neformaliam švietimui finansuoti yra skiriama dvidešimt milijonų eurų, o to nepakanka įgyvendinti užsibrėžtiems tikslams.
Teigiama, kad neformalus švietimas ypač svarbus, vykdant vaikams prevencinį darbą, siekiant išvengti žalingų įpročių, siekiant stiprinti vaikų socializaciją ar resocializaciją, ugdytis jiems atitinkamas kompetencijas pagal pasirinktą veiklą. Aiškinama, kad dėl to, jog lėšomis gali pasinaudoti tik apie 27,5 proc. vaikų, reikalingos papildomos lėšos.
Lėšų šaltiniu Demokratų frakcija nurodo valstybės biudžeto įplaukas iš akcizo už alkoholinius gėrimus bei apdorotą tabaką, kurios turi būti skiriamos tikslingai žalingų įpročių ir priklausomybių prevencijai.
ELTA primena, kad finansų ministrė Gintarė Skaistė spalio viduryje vykusiame Seimo plenariniame posėdyje pateikė 2025-2027 m valstybės biudžeto projektą.
Vyriausybės pateiktame kitų metų biudžeto projekte numatyta, kad biudžeto pajamos sieks 17,98 mlrd. eurų, išlaidos – 23,02 mlrd. eurų. Lyginant su šiais metais, numatoma, kad biudžeto pajamos augs 1 mlrd. eurų (5,9 proc.), išlaidos – virš 2,4 mlrd. eurų (11,7 proc.).
Valdžios sektoriaus skola 2025 m. sudarys 43,2 proc. (neįvertinus ES balanso ir kaupimo poveikio – 42,3 proc.), deficitas – 3 proc.
Galiojant Mastrichto kriterijams, Europos Sąjungos šalys, tame tarpe ir Lietuva, toliau turės išlaikyti mažesnį nei 3 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) biudžeto deficitą bei neturėti didesnės nei 60 proc. BVP dydžio skolos.