Todėl jei jus dažnai kankina noras užmesti akį į savo mylimojo ar mylimosios žinutes, turėtumėte tuoj pat liautis tai darę – tai pažeidžia įstatymą.
Daugybė žmonių ryžtasi skaityti savo partnerio žinutes tuo atveju, jei įtaria juos šnipinėjimu.
Šiais laikais kaip niekada paprasta sekti vienas kito žinutes, elektroninius laiškus ar net automobilį. Kai kurie netgi ryžtasi pasisamdyti privatų detektyvą, kuris viską padarytų už jus.
Visa tai – rimti privatumo pažeidimai, tačiau žinant tam tikrus žingsnelius, viso to galima išvengti. Juk niekas nenori tapti privatumo pažeidimo auka – net jei neturite ką slėpti.
Specialistai pataria, ką daryti, siekiant to išvengti.
Kas yra nelegalu?
Iš tiesų nė negalima įrašinėti ar filmuoti žmonių, jei jie tam neduoda leidimo. Tačiau jei vis dėlto tokia medžiaga apie jus yra paviešinama be jūsų sutikimo, galite apskųsti tokį privatumo pažeidimą. O ypatingai tokiu atveju, jei filmuotoje medžiagoje ar garso įraše jūs elgiatės nederamai.
Kaip apsisaugoti nuo šnypinėjimo?
Svarbiausia, kad jei jūs įtariate savo antrąją pusę šnypėjimu, turėtumėte atsargiau žiūrėti, ką sakote ir ką darote.
Jei kažkas, ką sakote, keistai skambėtų iš šalies, turėtumėte tai pasilaikyti sau.
Tačiau jei bijote, kad kažkas stebi jūsų elektroninį payštą, socialinių medijų anketas, yra keli dalykai, kuriuos privalote žinoti:
1. Pasitikrinkite savo slaptažodžius
Neturėkite to paties slaptažodžio visoms savo paskyroms. Stenkitės savo profilį laikyti privačiai, o slaptažodžius dažnai keiskite.
2. Stebėkite, kad jūsų mobilusis telefonas nebūtų prijungtas prie visos šeimos įrenginių
Jei nenorite, kad Jūsų asmeninės žinutės būtų matomos jūsų vaikams, kol jie žaidžia kompiuterinius žaidimus, jums reikia nesusieti visų elektroninių prietaisų.
Įvairių prietaisų ar socialinių medijų anketas dabar nuolatos siūloma susieti, tačiau siekdami išlaikyti privatumą, turėtumėte to vengti.
3. Savo kompiuterį ar išmanųjį kompiuterį parodykite specialistams
Jei jums kyla įtarimas, kad esate sekamas, arba jūsų informacija naudojama ne pagal paskirtį, būtinai reguliariai apsilankykite pas specialistus. Šie iškart galės pasakyti, ar jūsų prietaisas yra saugus.
O jei į jūsų telefoną dažnai yra „įsilaužiama“, galite iškart tai pranešti policijai.
Žinoma, šeimos santykiuose svarbiausias yra pasitikėjimas, tačiau nepaisant to, žmonės vis tiek turi teisę į privatumą.