• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė paprašė atlikti valstybinio matematikos brandos egzamino papildomą vertinimą ir jo rezultatus tvirtinti atlikus papildomą analizę, rašoma pranešime. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė paprašė atlikti valstybinio matematikos brandos egzamino papildomą vertinimą ir jo rezultatus tvirtinti atlikus papildomą analizę, rašoma pranešime. 

REKLAMA

„Žinoma, džiugina, kad šiemet geresni yra lietuvių kalbos ir literatūros, geografijos egzaminų rezultatai. Nors rezultatai dar nepaskelbti, žinome, kad matematikos egzamino rezultatai yra blogesni nei pernai, panašūs į 2020 metų rezultatus. Negali būti kompromisų, kai kalbame apie vaikų ateitį lemiančius sprendimus.

Todėl paprašiau papildomos informacijos ir vertinimo, kad būtų išsiaiškintos priežastys, lemiančios tokius rezultatų svyravimus. Matematikos egzamino rezultatai bus paskelbti iki liepos 12 d.“, – sako ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Tuo tarpu kitų egzaminų rezultatai pateikė ir teigiamų staigmenų. Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą abiturientai išlaikė geriausiai per paskutinius 8 metus: mažiausiai neišlaikiusiųjų ir didžiausia dalis pasiekusiųjų aukštesnįjį pasiekimų lygmenį.

REKLAMA
REKLAMA

Geografijos egzaminą abiturientai išlaikė geriausiai lyginant paskutinių 9 metų rezultatus: mažiausiai neišlaikiusiųjų, didžiausia dalis pasiekusiųjų aukštesnįjį pasiekimų lygmenį.

REKLAMA

Vokiečių kalbos brandos egzaminą išlaikė visi laikiusieji, šimtukų daugiau nei pernai. Prancūzų kalbos egzaminą išlaikė visi abiturientai, bet šimtukų nėra.

Tačiau biologijos egzamino rezultatai yra šiek tiek prastesni nei įprastai, mažiau abiturientų surinko 100 taškų.

Apie prastus matematikos egzamino rezultatus socialiniame tinkle „Facebook“ rašė ir žurnalo „Reitingai“ redaktorius Gintaras Sarafinas.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiemet matematikos egzamino Lietuvoje neišlaikė 35 proc. jį laikiusiųjų, bet atsakingųjų už tokius pasibaisėtinus rezultatus ir toliau nėra, – savo komentare „Žinių radijuje“ pastebi Gintaras Sarafinas. – Brokas ir abejingumas – tai nuolatiniai mūsų švietimo palydovai. Dėl šių metų rezultatų Lietuvos mokyklų bendruomenės lengvai paklaikusios. Bet mūsų valstybėje jau tapo įprasta, kad net informacija apie orų permainas skelbiama su didesniu jauduliu nei neregėtai prasti mokinių pasiekimų rezultatai. Ypač matematikos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pradėti gal vertėtų nuo dešimtoje klasėje vykstančių pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatų. Jie pasiekė dešimtmečio žemumas ir yra tokie prasti, kad Nacionalinė švietimo agentūra net nesugalvoja kaip elgtis ir šių duomenų net neskelbia. Nes bijo, kad pasipiktinimo banga gali nunešti.

Bet vieną naujieną teks paskelbti. Ir jau šiandien. Tai yra brandos egzaminų rezultatus. Tiesa, šiandien bus skelbiama tik dalies disciplinų valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Neoficialiomis žiniomis, matematikos valstybinio brandos egzamino šiemet neišlaikė 35 proc. visų laikiusiųjų dvyliktokų. Žodis „katastrofa“ neatspindi to, kas pastaraisiais metais vyksta su matematikos mokymu Lietuvoje. Ir šios naujienos skelbiamos kaip reta abejingu tonu.

REKLAMA

Čia dar reikėtų paaiškinti keletą svarbių niuansų. Pirma, matematikos egzaminą laikė ne visi abiturientai, o tik 15300. Jeigu būtų laikę visi, rezultatai būtų dar siaubingesni. Paprasčiau tariant, dešimt tūkstančių abiturientų matematikos egzamino net nelaikė, nes supranta, kad jos nemoka. O iš laikiusiųjų 35 proc. neišlaikė. Tai yra 5300 jaunuolių. Iš pokalbių su skirtingais pašnekovais paaiškėjo, kad Lietuvoje matematikos gerai išmokomi tik maždaug 3 proc. jaunuolių.

REKLAMA

Švietime baisesnės žinios negali būti. Bet taip yra Lietuvoje. Ir apie tai reikia rėkti per visur. Ir tikrai negalima visko nurašyti ant vaikų, ant karantinų, ant COVID’o. Prieš dvejus metus sakiau, kad taip bus, bet taip neturi būti.

Ne. Yra labai aiškiai ir konkrečiai už tai atsakingos institucijos – tai Nacionalinė švietimo agentrūra. Nes ji kuria mokymo programas, ji atsakinga už vadovėlius, ji atsakinga už egzaminų užduotis, ji atsakinga už egzaminų vertinimą. Ji atsakinga ir už minėtus pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai, ką mes matome, yra absoliuti gėda. O mes visas šias naujienas priimame kaip savaime suprantamą faktą. Bet tai nėra savaime suprantama, tai yra nonsensas. Priminsiu, kad 2017 metais matematikos egzamino neišlaikė tik kiek daugiau nei 5 proc. jį laikiusiųjų.

Jeigu šių metų fiasko bus ramiai suvirškintas, nereikės ilgai laukti kai matematikos egzamino neišlaikys pusė visų laikančiųjų. Bet juk tai žmonės, gyvi žmonės, tai mūsų jaunimas, mūsų vaikai. Tai jų gyvenimas ir jų griaunama ateitis. Priminsiu, ką reiškia neišlaikytas matematikos egzaminas. Tai reiškia, kad jo nelaikiusiems ar neišlaikiusiems abiturientams nesišviečia nemokamos studijos. Tai jaunam žmogui labai daug reiškia. Atkreipsiu dėmesį, kad šiemet patekti į nemokamas studijų vietas jokių šansų neturi tie 10 tūkst. jaunuolių, kurie matematikos egzamino nelaikė ir tie 5300, kurie matematikos egzamino neišlaikė.

REKLAMA

Taigi nemokamų studijų gali tikėtis tik tie 10 tūkst., kurie matematikos egzaminą išlaikė. Panašu, kad nemaža dalis studijų krepšelių šiemet liks neišnaudoti.

Iš tiesų man jau tikrai labai skauda dėl mūsų švietimo nuosmukio ir dėl atsakingų mūsų švietimo strategų neatsakomybės bei kaip virusas plintančio abejingumo. Iš tikro mūsų švietimo sistema vis mažiau beturi sąsajų su žodžiu „šviesa“, bet vis daugiau su žodžiu „liūnas“.

Galiu lažintis, kad ateinančiais metais korepetitorių samdančių šeimų padaugės nuo 35 iki mažiausiai 45 proc. Nes į tai, į ką abejingai žvelgia švietimo strategai ir politikai, tėvai abejingai žvelgti nebegali“, – rašoma socialiniame tinkle. 

Kol vidurinėje mokykloje mokys aukštosios matematikos - tokie rezultatai ir bus. Su programa spėja tik itin gabūs - vidutiniokai atsilieka. Nėra kada išmokti prastinti trupmenas, procentus skaičiuoti, nes reikia mokytis integralus, ribas, tikimybes :) Natūralu - vaikų smegenų tūris nepadidėjo per paskutinius 30 metų..
Tai.gal miniszre lauk del prastu.rezultatu?
Kokie rezultatai ira tokie . Tai ju superreformu padariniai . Kaip geriau butu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų