„Suprantama, kad tokie kaltinimai sukrečia, nepriklausomai nuo to, kokios profesijos, kokios srities atstovas tokių sulaukia. Kai tai yra Seimo narys, labai viešas asmuo, jie, matyt, dar didesnį šoką sukelia. Suprantama, kad atsilieps pačiam Seimui ir politinei sistemai“, – nurodo ji,
Seimo pirmininkė nurodė, kad iš prokurorės pirmadienį sulaukė dviejų kreipimųsi. Pirmasis kreipimasis, pasak V. Čmilytės-Nielsen, buvo dėl neeilinės sesijos sušaukimo, motyvuojant tuo, kad yra įtarimai Seimo nariui, tačiau jis buvo nuasmenintas, ir antrajame kreipimęsi buvo nurodyti asmens duomenys.
„Seimo vaidmuo čia būtų reikalingas, jeigu reiktų svarstyti Seimo nario apkaltą, ir jeigu jis pats neatsisakytų mandato. Kadangi, kaip žinia, VRK rytoj svarstys jo paties kreipimąsi dėl mandato atsisakymo, tai reikėtų manyti, kad Seimo vaidmens čia jau nebebus“, – pažymi V. Čmilytė-Nielsen.
Konservatorius Kristijonas Bartoševičius siejamas su ypač rimtais nusikaltimais – seksualiniu nepilnamečio ir mažamečio asmens prievartavimu bei tvirkinimo veiksmais prieš jaunesnį nei šešiolikos metų asmenį. Naujienų portalui tv3.lt jis pakomentavo apie kaltinimus ir kaip vyko darbas su vaikais, kai prieš tapdamas Seimo nariu buvo mokytoju ir berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ direktoriumi.
„Esu šoke“, – taip apie ypač rimtus kaltinimus tv3.lt portalui atsiliepia K. Bartoševičius.
Apie žinią jis teigė sužinojęs pirmadienį.
K. Bartoševičius žada bendrauti ir bendradarbiauti su teisėsauga tiek, kiek reikės.
„Šokas man lygiai toks pats kaip ir mano bendražygiams, dėl to yra labai sunku ką nors komentuoti. Kai vyks šis tyrimas, aš pasiryžęs bendrauti ir bendradarbiauti su teisėsauga tiek, kiek reikia“, – pirmadienį BNS sakė K. Bartoševičius.
Jis teigė besijaučiąs labai blogai dėl paskleistos informacijos.
Parlamentaras tvirtino nematąs pagrindo tokiems įtarimams, o teisėsauga su juo tuo klausimu nebuvo susisiekusi.
„Aš neįsivaizduoju, kokiu pagrindu galėjo gimti tokie kaltinimai. Turbūt reikia laukti, kol prokuratūra atskleis daugiau informacijos, jeigu atskleis“, – BNS sakė K. Bartoševičius.
Jis neigė, kad jo sprendimas trauktis iš Seimo susijęs su minėtu teisėsaugos tyrimu.
Penktadienį apie 20 val. K. Bartoševičius Vyriausiajai rinkimų komisijai nusiuntė prašymą nutraukti jo, kaip Seimo nario, įgaliojimus. Šį pareiškimą komisija svarstys antradienį.
Seimo narys kartojo, kad šis apsisprendimas susijęs su asmeninėmis priežastimis, o ne su teisėsaugos tyrimu.
„Tos asmeninės priežastys yra susijusios su manimi ir mano sveikatos būkle, turbūt labiausiai su psichologine sveikata. Ji pablogėjo tikrai ne šiandien“, – tvirtino politikas.
„Vyriausiajai rinkimų komisijai savo pareiškimą išsiunčiau dar penktadienį, tai tikrai neturėjau jokių žinių apie tai [kaltinimus]“, – situaciją komentavo konservatorius.
Papasakojo apie darbą su vaikais
K. Bartoševičius dirbo berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ direktoriumi.
„Nuo 2018 iki 2020 metų dar dirbau mokytoju, bet neturiu net jokių intepretacijų, neįsivaizduoju“, – teigė vyras ir aiškino, kad gyvenime nėra turėjęs jokių konfliktinių situacijų nei su vaikais, nei su tėvais.
K. Bartoševičius teigė, kad dirbant su vaikais viskas būdavo gerai.
„Mano galva, viskas būdavo gerai. Bet pedagoginis procesas yra toks procesas, kai naudojamos įvairios pedagoginės priemonės tam ugdymo procesui vykdyti. Bet tai tikrai nėra kažkokios priemonės, kurios galėtų būti susijusios su šiais kaltinimais.
Kalbu apie dalykų aiškinimą, demonstravimų skirtingomis medijomis ir pan. Sokratišku metodu bandoma aiškinti. Bet dėl to, aš nesuprantu tiesiog [kaltinimų]“, – teigė vyras.
K. Bartoševičius papasakojo ir apie sokratiškus metodus plačiau: „Kai tu klausi klausimo ugdytinio ir bandai pats tiesiog privesti prie atsakymo“.
Pasak konservatoriaus, dirbdamas su vaikais jis elgėsi tvarkingai.
„Aš stengiausi išlaikyti maksimalų atstumą ir niekuomet neperžengdavau jokių linijų“, – teigė vyras.
Konservatorių seniūnė: tai, ką girdžiu, šokiruoja
Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė sako esanti šokiruota žinios, kad prokuratūra prašo naikinti parlamentaro Kristijono Bartoševičiaus neliečiamybę tiriant galimą nepilnamečio asmens prievartavimą ir tvirkinimą.
„Tai yra man absoliuti naujiena, kolega Kristijonas prieš keletą dienų pranešė, kad trauksis dėl asmeninių priežasčių, tai, ką jūs pacitavot (BK straipsnius), kadangi pati nesusipažinus, iš to, ką girdžiu, tai šokiruoja. Matyt, kad teisėsauga išsiaiškins, neturiu, ką daugiau pridurti“, – BNS pirmadienį sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Frakcijos seniūnė teigė, kad K. Bartoševičius jos neinformavo apie atliekamą tyrimą.
„Jis nurodė, kad trauksis dėl asmeninių priežasčių, o aš nieko neklausinėjau, nes esu jutusi kadencijos eigoje, kad ne kartą abejonės dėl darbo Seime buvo išreikštos, maniau, kad tai yra tąsa, ir papildomai nesidomėjau“, – sakė parlamentarė.
Iki tapimo Seimo nariu K. Bartoševičius 2012-2020 m. buvo berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ direktorius, taip pat iki 2020 m. dirbo keliose mokyklose mokytoju – Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje, Kauno technologijos universiteto gimnazijoje.
Anksčiau 2018-2019 m. vyras mokytoju dirbo Kauno Veršvų gimnazijoje, 2011-2020 m. buvo Vilniaus džiazo klubo, kurį įkūrė mama Judita Bartoševičienė, vadybininkas, o 2015-2020 m. kūrė radijo laidą Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungai.
K. Bartoševičius išgarsėjo „Dvirašio žiniose“ vaidindamas pasipūtusį verslininką, „Mėslitos“ direktorių Saulių Pošką.
Pagal Konstituciją, Seimo nario asmuo yra neliečiamas, jis be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.
Vykstant ikiteisminiam tyrimui dėl galimo seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo, generalinė prokurorė Nida Grunskienė pirmadienį kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, prašydama naikinti konservatorių parlamento K. Bartoševičiaus teisinę neliečiamybę.