Prieš 9 mėnesius Indonezijoje namus susikūrė modelis Debbie Sugrue (25 m.) ir jos partneris, tačiau, kaip teigė portalui „Femail“, pora buvo priversta iš jų išsikraustyti, nes vis dažniau sulaukdavo grasinančių pranešimų, tokių kaip, pavyzdžiui, šis: „Pasirūpinsiu, kad būtum sužalota taip, jog negalėsi išeiti iš savo vilos.“
Nežinomi asmenys taip pat susisiekė ir su merginos darboviete, norėdami sugriauti Debbie reputaciją, o socialinis tinklas „Instagram“ pranešė jai, kad yra keletas anketų, nuolatos grasinančių smurtu, susidorojimu.
„Kai kalbame apie mano saugumą, jaučiau, jog turėjau palikti namus, nes jei to nebūčiau padariusi, vieną dieną būčiau rasta negyva“, - sakė Debbie. „Netgi važiuojant į oro uostą atrodė, jog mane kažkas seka.“
Šiuo metu laiką moteris leidžia Naujojoje Zelandijoje. Ji ir jos partneris sprendžia, kaip po šio įvykio vėl nebijoti mėgautis gyvenimu ir jo teikiamais malonumais.
Patyčios ir grasinimai internete prasidėjo maždaug prieš mėnesį, tačiau Debbie iš pradžių tai ignoravo.
„Pirmieji komentarai buvo paprasčiausi įžeidinėjimai. Nekreipiau į juos dėmesio, nes taip besielgiančios anketos neturėjo sekėjų, buvo sukurtos specialiai šiam tikslui. Vėliau pastebėjau, jog buvo sukurta dar pora paskyrų, kurios po mano draugų ir įvairių kompanijų, su kuriomis dirbau, nuotraukomis palikdavo neapykantos kupinus komentarus, vėliau ir grasinimus“, - pasakojo moteris. „Jie nusitaikydavo į mano gyvenimo būdą, pykdavo, jog apsistoju vienam ar kitame prabangiame viešbutyje. Jų tikslas buvo sugriauti man gyvenimą. Po kurio laiko su manimi susisiekė ilgalaikiai partneriai, rėmėjai, supratę, jog esu nuolat užgauliojama, kritikuojama ir sunerimę dėl mano saugumo. Nors visos įmonės ir prekinių ženklų kūrėjai žinojo, jog taip elgiasi pagiežos kupini asmenys, patarė ieškoti pagalbos.“
Teko atsisakyti darbo pasiūlymų
Didžioji dalis kompanijų, su kuriomis dirbo Debbie, palaikė merginą. Laikui bėgant ji suprato, kad būtent dėl nemažėjančio kiekio prieš ją nutaikytos neapykantos, ji pravalo atsisakyti kai kurių darbo pasiūlymų.
„Buvau išties sutrikusi, tad turėjau atsisakyti nemažai pasiūlymų, kad turėčiau laiko iš naujo susikurti savo gyvenimą. Šiuo metu man viskas gerai, galbūt netgi geriau, nei anksčiau“, - teigė mergina.
Debbie jautė, jog policijos pareigūnai jai padėti negalės, tad beliko palikti Balį ir ten susikurtus namus.
„Buvo norima izoliuoti mane nuo išorinio pasaulio, įbauginti ir priversti niekada nebepalikti namų“, - pridūrė ji. „Nežinojome nei kur gyvena man grasinantys asmenys, nei kokios jų tapatybės, tačiau jie buvo pasiryžę mane sunaikinti. Kad ir kaip nenorėjau, už savęs turėjome palikti tai, ką susikūrėme – dešimčių tūkstančių eurų vertės turtą ir negrąžinamus mums parūpintus skrydžius bei keliones po visą Azijos žemyną. Niekada to neatgausiu, nes Indonezijoje nepažįstu man padėti galinčių žmonių. Bet kokiais būdais bandome tai išspręsti.“
Nepaisant to, ką teko patirti, Debbie iš visų jėgų stengiasi išlikti pozityvi.
„Labai daug išmokau“, - sakė ji. „Kiekvienas sutrukdymas iš tikrųjų yra proga dar tvirčiau ir galingiau sugrįžti į gyvenimą. Matau, kaip jauni žmonės nugali save ir prabyla apie juos kankinančias bėdas, patyčias, taip pat susisiekia su manimi. Tai tikrai pamalonina. Manau, kad šios istorijos paviešinimas padėjo daugeliui žmonių. Kad ir koks blogas jūsų gyvenimas atrodytų, kasdieniuose įvykiuose nepamirškite įžvelgti ir kažko pozityvaus bei pasimokykite iš savo klaidų.“