Pardavėjas atvirai papasakojo, kaip pats išbandė siūlomą prekę. „Jau po penkių minučių merginos elgesys pasikeičia. Jos veidas parausta, pasikeičia balso tonas, mergina užsigeidžia intymių santykių“, – tvirtino meilės eliksyro pardavėjas.
Balsas.lt susisiekė su atitinkamomis tarnybomis, kurių atstovai porą dienų tikrino gautą informaciją bei pateikė gana lengvai iš anksto numanytus atsakymus – reikia atlikti patikrinimą, nes, pirminiais duomenimis, yra pagrįstų įtarimų, kad šios prekės Lietuvos rinkoje būti neturėtų.
Policija: informacija tikrinama
„Gavę Jūsų atsiųstą informaciją apie „meilės eliksyro“ pardavėją, ją perdavėme Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriui, kur pradėtas informacijos patikrinimas turint pagrindo įtarti, kad vykdoma nelegali ūkinė-komercinė veikla ar veikla, kuriai reikalingas leidimas (komercinė veikla nuolatinė veikla siekiant pelno, susijusi su daiktų pirkimu-pardavimu kitiems asmenims už atlyginimą).
Primename, kad vertimasis komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla neturint licencijos (leidimo) veiklai, kuriai reikalinga licencija (leidimas), ar kitokiu neteisėtu būdu – užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio iki trijų tūkstančių litų su pagamintos produkcijos, įrankių, žaliavos ir gautų pajamų iš šios veiklos konfiskavimu.
Nustačius, kad pardavinėjant “meilės eliksyrą” yra padaryti ir kiti teisės pažeidimai (pavyzdžiui, pardavinėjamame skystyje yra narkotinių ar psichotropinių medžiagų, draudžiamų ar ribojamų, kenksmingų medžiagų ir pan.) gali grėsti ir kita teisinė atsakomybė, tačiau atsakymas apie ją gali būti duotas tik baigus tyrimą.
Sprendimas dėl teisinės atsakomybės pobūdžio (administracinės ar baudžiamosios atsakomybės) gali būti duotas tik baigus informacijos pirminį patikrinimą. Statistika apie „apsvaiginimo atvejus“ nėra vedama, tačiau, peržiūrėjus policijos registruojamų įvykio registro šių metų duomenis, nėra nustatyta, kad Vilniaus apskrities VPK būtų gavęs tokių pranešimų“, – rašoma policijos atstovų atsakyme.
Prekybą vykdo nelegaliai
Su pirmine informacija susipažinusi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-valstybinė maisto produktų inspektorė Lina Misiūnaitė teigėm kad pardavėjas neturi nei maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo, nei yra registruotas teritorinėje VMVT dėl internetinės prekybos, todėl prekybą vykdo nelegaliai.
„VMVT pažymi, kad tokie atvejai kaip šis yra sudėtingi, nes internetiniame puslapyje nėra nurodyta platintojų kontaktų, adreso, kur inspektoriai galėtų nuvykti ir atlikti patikrinimą. Tačiau VMVT informuoja, kad buvo susisiekta su platintoju internetiniame puslapyje pateiktu telefono numeriu ir pradėtas tyrimas.
VMVT pažymi, kad tokiais atvejais, kai nepavyksta atsekti produkto platintojo ir yra įtarimas, kad vykdoma nelegali prekyba galbūt nesaugiais produktais, yra bendradarbiaujama ir su policija“, – pabrėžė L. Misiūnaitė.