Galbūt įgūdžių naudotis tais „filtrais“ ar „fotošopu“ stoka lėmė tai, jog, šiandien dėl dailesnio atvaizdo asmenukėje, žmonės ryžtasi prigulti ant plastinės chirurgijos stalo ir leidžiasi būti apipjaustomi ten, kur „negražu“. Ir tokių narsuolių skaičius, pasak Amerikos plastinės chirurgijos ir rekonstrukcijos akademijos profesorių, vis didėja. Pabrėžiama tai, jog pacientai neslepia, kad siekia išgauti kuo patrauklesnį įvaizdį nuotraukose, kurias talpina socialiniuose tinkluose.
Per metus gerokai paaugo plastinių operacijų ir kitų grožio procedūrų skaičius: nosis susimažino apie 10 proc. daugiau, plaukus prisiaugino 7 proc. daugiau, o akių vokus pasikėlė kone 6 proc. daugiau žmonių.
„Per 1,5 metų atliekamų plastinių operacijų skaičius padidėjo net 25 proc.“, – skaičiavimų duomenimis dalijasi garsus JAV chirurgas Samas Rizkas.
Daktaras prasitarė, jog žmonės į konsultaciją atsineša savo išmaniuosius telefonus ir, rodydami asmenukes, demonstruoja savo trūkumus.
„Dėl nuotraukų žmonės tiesiog pamišę“, – stebisi S.Rizkas.
Ir tai nesunku pastebėti. Žmonės bijo išvysti savo atvaizdą, kuomet juos užfiksuoja kito fotografo blykstė. Nuotraukos iš gatvės, vakarėlių ar kitų renginių tampa didžiule fobija.
„Negalėjau pakęsti nuotraukų, kuriose mane žymėdavo draugai. Nuolat visas ištrindavau. Galiausiai nuskubėjau pas daktarą konsultuotis. Dabar išties džiaugiuosi savo padailinta nosimi“, – pasakoja 34-erių dantų higienos specialistė Jennifer Reynolds.
Ir ši moteris yra tik dar vienas pavyzdys žmonių, kurie ryžtasi plastinei chirurgijai, vien dėl to, kad nemėgsta savo atvaizdo nuotraukose.