Tokių sprendimų imamasi po to, kai keliems Seimo nariams, tarp jų ir pačiai Seimo pirmininkei, buvo nustatytas koronavirusas.
Testai kas savaitę
„Nutarėme, kad bus numatyta labai konkreti ir aiški tvarka, kaip Seimo nariai galėtų būti testuojami kas savaitę. Jau šiandieną daliai Seimo narių bus sudaryta galimybė testuotis.
Pirmadienį bus sudaryta galimybė šalia Seimo rūmų atlikti testus visiems Seimo nariams. Tam, kad užtikrintume, kad užsikrėtusieji Seimo nariai, kurie nejaučia simptomų, nebūtų Seimo salėje“, – žurnalistams penktadienį Seime sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Taip pat Seimas imsis griežtesnių higienos kontrolės priemonių.
„Tam tikrų pertvarų pastatymą tarp Seimo narių, rekomendacijas nesibūriuoti, mažiau judėti Seimo salėje ir tokiu būdu dar sumažinti riziką apsikrėsti“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.
Galiausiai Seimo valdyba nori skubinti nuotolinio darbo įteisinimą.
„Šioje srityje akivaizdu, kad reikia greitų sprendimų. Sutarėme, kad pradėsime visas reikalingas procedūras dėl nuotolinio darbo. Pirmadienį ryte numatėme oficialų valdybos posėdį, kuriame bus pateikti projektai dėl perėjimo prie nuotolinio darbo“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Tiesa, Seimo pirmininkė pripažįsta, kad Seimo perėjimas prie nuotolinio darbo gali užtrukti.
„Kalbant apie balsavimus Seimo sesijos metu, Seimo posėdžių metu, ten yra tiek techninių aspektų nemažai, tiek teisinų. Bet šis darbas jau vyksta, pirmadienį priimsime reikiamus sprendimus, kad paspartintume tą perėjimą ir sudarytume visas reikalingas sąlygas“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.
Nuotolinio darbo klausimą atidėjo
Valdančiųjų siūlymas įteisinti galimybę Seimui dirbti nuotoliniu būdu, ketvirtadienį įstrigo posėdžių salėje. Konservatoriui Andriui Vyšniauskui vos pateikus šį projektą, valstiečių atstovas Tomas Tomilinas paprašė pertraukos iki kito posėdžio. Tokiu būdu nebuvo baigta net projekto pateikimo procedūra.
Pagal Seimo statuto pataisos projektą, paskelbus ekstremaliąją situaciją ar karantiną Seimo pirmininko nurodymu turėtų būti užtikrinta galimybė parlamentarams prisijungti prie Seimo posėdžio nuotoliniu būdu.
A. Vyšniauskas pabrėžė, kad jų pataisa leistų parlamentarams tik diskutuoti nuotoliniu būdu, bet balsuoti jie vis tiek turėtų posėdžių salėje. Anot jo, Seimo kanceliarija ieško sprendimų, kad ateityje Seimo nariai galėtų ir balsuoti nuotoliniu būdu.
Dabar Seimo statutas leidžia nuotoliniu būdu rengti tik komitetų, komisijų, Seimo valdybos posėdžius.