„Deimantinės lygos“ finale Briuselyje pasirodęs olimpinis vicečempionas Mykolas Alekna privertė sunerimti visus savo talento gerbėjus. Jau pirmuoju bandymu australas Matthew Deny pagerino 40 metų gyvavusį varžybų rekordą (69,96 m.), o pirmieji du lietuvio bandymai buvo neįskaityti. Visgi vėliau penktuoju bandymu M. Alekna susikaupė ir užfiksavo antrą geriausią rezultatą 68,86 m, kurį išsaugojo ir iškovojo antrąjį karjeros sidabrą prestižinėse lengvosios atletikos varžybose.

Už antrąją vietą M. Aleknai atiteks 12 tūkst. JAV dolerių piniginis prizas.

Varžybų eiga

Fantastiškai finale startavo australas Matthew Denny, kuris pirmu mėginimu užfiksavo šių varžybų rekordą, kuris gyvavo net 40 metų, o diskas skriejo į 69,96 m. tolį. Tai taip pat naujas Australijos visų laikų rekordas.

Po dviejų metimų į antrą vietą pakilo Kristjanas Čehas (64,94 m.), trečias žengė Danielis Stahlis (64,63 m.).

Ketvirtoji metimų serija M. Aleknai buvo sėkmingiausia ir jis diską numetė 66.22 metrus. Visgi tai buvo vos ketvirtas rezultatas šioje serijoje, o į antrą vietą pakilo austras Lukas Weisshaidingeris, numetęs 66,52 m.

Sėkmė mūsiškiui nusišypsojo penktuoju bandymu, po kurio M. Alekna šoko į antrąją vietą – 68,86 m, taip nustumdamas L. Weisshaidingerį į trečią.

Lemiama šešta metimų serija prasidėjo K. Čeho ir D. Stahlio neįskaitytais metimais, tad šie tituluoti sportininkai iš kovos dėl medalių pasitraukė.

Mykolas paskutiniu bandymu diską nusviedė 67,15 m ir tapo „Deimantinės lygos“ vicečempionu, o prieš metus iškovotą titulą apgynė M. Denny.

Naujasis „Deimantinės lygos“ sezonas startuos kitų metų balandžio 26 d. Siamene, Kinijoje.

Australas M. Denny šiose varžybose aukso medalį iškovojo ir praėjusiais metais, kai diską numetė 68.43 m. Paryžiaus žaidynėse jis liko trečias po R. Stonos ir M. Aleknos.

Finalo tvarka

Paskutiniame finaliniame etape Belgijoje kaunasi tik šeši geriausi diskininkai, kurie surinko daugiausia taškų ankstesniuose etapuose. Be lietuvio, Belgijoje startavi beveik visas planetos elitas.

21-erių M. Alekna per savo karjerą dar nėra triumfavęs „Deimantinės lygos“ finale, o Briuselyje taip pat neišvysime olimpinio čempiono Roje Stonos.

Jamaikietis šį sezoną neskyrė daug dėmesio „Deimantinei lygai“ ir dalyvavo tik viename etape.

„Deimantinės lygos“ laureatais pastaraisiai metais tapo švedas Danielis Stahlis, kuris laimėjo 2019 ir 2021 metais, slovėnas Kristjanas Čehas pergalę šventė 2022-aisiais, 2018-aisiais – jamaikietis Fedrickas Dacresas, 2023-aisiais – australas Matthew Denny.

Nugalėtojui – įspūdingas 30 tūkstančių JAV dolerių. piniginis prizas

Olimpinių žaidynių vicečempionas M. Alekna šiemet užėmė pirmąsias vietas pirmuosiuose trijuose etapuose, kuriuose vyko disko metimo rungtis.

Praėjusiame etape Romoje Lietuvos lengvaatletis liko trečias. Tuomet į priekį jis praleido K. Čehą ir R. Stoną. Į disko metimo finalą nepateko Andrius Gudžius, kuris šiose varžybose neturėjo sau lygių 2017 metais. M. Aleknos tėvas Virgilijus Alekna „Deimantinę lygą“ laimėjo 2011-aisiais. Daugiausia kartų – keturis šių varžybų čempionu tapo lenkas Piotras Malachovskis.

Tas atletas, kuris Briuselyje įrankį nuskraidins toliausiai, savo banko sąskaitą papildys 30 tūkstančių JAV dolerių. Antrosios vietos laimėtojui atiteks 12 tūkst., trečiosios – 7, ketvirtosios – 4, penktosios – 2,5, šeštosios – 2 tūkst. dolerių.