Europos Sąjungos (ES) svarstomos baudžiamosios priemonės Maskvai pakenktų Vokietijos verslui, bet „jeigu reikia sumokėti tokią kainą, mes ją sumokėsime“, tos organizacijos vadovas Eckhardtas Cordesas (Ekhartas Kordesas) sakė verslo dienraščiui „Handelsblatt“.
E.Cordesas, iki šiol pasisakydavęs prieš sankcijas, pažymėjo, kad padėtis pasikeitė, kai rytų Ukrainoje buvo numuštas Malaizijos keleivinis lėktuvas. Vakarų šalys dėl to incidento kaltina tame regione veikiančius promaskvietiškus sukilėlius.
Sukilėlių veiksmai po tos katastrofos buvo „nežmoniškumo aktas“, sakė E.Cordesas, buvęs mažmeninės prekybos grupės „Metro“ generalinis direktorius, kalbėdamas apie „sukrečiantį separatistų elgesį, kai jie apkraustinėjo lavonus“.
Ekonomikos ryšių su Rytų Europa komitetas, atstovaujantis daugiau nei 6 000 Vokietijos bendrovių, palaikančių verslo ryšius su Rusija, anksčiau perspėdavo, kad griežtesnės Europos sankcijos Vokietijoje gali sukelti pavojų daliai iš 350 tūkst. darbo vietų, susijusių su ta rinka.
Savo naujausiame interviu E.Cordesas kritikavo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną dėl palaikymo sukilėliams kaimyninėje šalyje.
„Jeigu Putinas toliau eis šiuo keliu, tuomet tai nėra Vokietijos pramonės kelias, – pabrėžė jis. – Dabar jam būtina skubiai panaudoti savo įtaką separatistams, o jeigu jis tokios įtakos neturi, tuomet geriau tegul įgyja.“
Italija ir Rusija įšaldė bendrą povandeninio laivo kūrimo projektą dėl krizės Ukrainoje
Italijos ir Rusijos bendras projektas sukurti naujos kartos mažąjį povandeninį laivą buvo įšaldytas dėl „politinės padėties“, kai Vakarų šalys paskelbė sankcijas Maskvai dėl krizės Ukrainoje, penktadienį pranešė Rusijos valstybinė naujienų agentūra ITAR-TASS.
Pagal dešimtmečio senumo kontraktą tarp Rusijos bendrovės „Rubin“ ir Italijos laivų statybos įmonės „Fincantieri“ numatyta pastatyti 1 000 tonų talpos dyzelinį povandeninį laivą S-1000 pagal Rusijos prezidento Vladimiro Putino planus modernizuoti Rusijos ginkluotąsias pajėgas.
„Apgailestaujame, tačiau dėl gerai žinomos politinės padėties šis projektas buvo įšaldytas“, – ITAR-TASS citavo Igorį Vilnitą, „Rubin“ jūrų inžinerijos centrinio konstruktorių biuro vadovą.
„Rubin“ atsisakė komentuoti tą pranešimą, kai su bendrove susisiekė naujienų agentūra „Reuters“.
Naujausios JAV sankcijos, paskelbtos Maskvai dėl krizės Ukrainoje, yra nutaikytos prieš Rusijos ginklų gamintojus, įskaitant kai kuriuos garsius buvusios sovietų sąjungos ir Rusijos ginkluotės konstruktorių biurus.
Kai rytų Ukrainoje praeitą savaitę buvo numuštas Malaizijos keleivinis laineris, tas incidentas taip pat atkreipė dėmesį į Vakarų šalių bendradarbiavimą su Maskva gynybos srityje, įskaitant Prancūzijos planus pastatyti Rusijai „Mistral“ klasės jūrų desanto laivų.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.