• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prabėgus mėnesiui, kai naujos komplektacijos vaistinėlės su turniketais vairuotojams tapo privalomos, policija gyventojų bausti kol kas nepradės. Ji žada neorganizuoti specialių reidų, skirtų vaistinėlių iki šiol nenusipirkusiems vairuotojams gaudyti ir bausti. O naujas vaistinėles įsigijo tikrai dar ne visi. 

Prabėgus mėnesiui, kai naujos komplektacijos vaistinėlės su turniketais vairuotojams tapo privalomos, policija gyventojų bausti kol kas nepradės. Ji žada neorganizuoti specialių reidų, skirtų vaistinėlių iki šiol nenusipirkusiems vairuotojams gaudyti ir bausti. O naujas vaistinėles įsigijo tikrai dar ne visi. 

REKLAMA

Naujos komplektacijos vaistinėlės vairuotojams privalomos jau nuo liepos 1 dienos. Kiekvienas vairuotojas privalo vaistinėlėje turėti du turniketus, dvi kaukes dirbtiniam kvėpavimui ir dirbtinio ledo maišelius. Praėjus mėnesiui dar nemaža dalis vairuotojų arba tokių vaistinėlių neturi, arba jas tik ruošiasi įsigyti:

„Tai techninė apžiūra baigėsi ir atvykau įsigyti vaistinėlės.“ 

„Kaip tik, va, einu įsigyti, mėnesį laiko laukiau.“ 

O kai kurie gyventojai naujo tipo vaistinėles jau įsigijo. Tik greičiausiai, pasak prekybininkų, dar iki liepos pradžios, kai įsigaliojo įstatymas ir jos nebuvo iššluotos. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tokio sprogimo jau seniai nebuvome matę. Tai birželio mėnesį, lyginant su praėjusių metų birželiu, 4000 procentų augimas buvo, tai 40 kartų. Liepos mėnesį, lyginant su pernai, tai 15 kartų. Tai čia dešimtimis tūkstančių vienetų“, – sako „Pigu.lt“ atstovas Nerijus Mikalajūnas.

REKLAMA

Prekybininkų teigimu, vaistinėlių šiuo metu netrūksta. Nors vairuotojai pastebi, kad kainos už vaistinėles gerokai išaugusios:

„20 eurų. Bet dabar tokia kainuoja 35 eurai. Yra paklausa, yra ir kaina.“ 

„Apie 30–35 eurai. – Brangokai? – Nebuvo kito pasirinkimo.“ 

„Šiuo metu kaina šiek tiek aukštesnė, bet matome, kad maždaug po savaitės bus žemesnė“, – tikina N. Mikalajūnas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tiesa, turime signalų iš tiekėjų, kad stringa komponentų – turniketų – gavimas. Tačiau lentynas tikrai pildome“, – tvirtina „Maximos“ atstovė Raminta Gecevičiūtė. 

Būtent turniketai vairuotojams ir sukelia didelį galvos skausmą. Lietuva tapo pirmąja valstybe Europos Sąjungoje, kur vairuotojai privalo vežiotis arteriniam kraujavimui stabdyti skirtus diržus – turniketus. Tiesa, naudotis turniketu moka absoliuti mažuma kalbintų vairuotojų:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ką nors pasmaugti gal ir galėčiau.“ 

„Šiaip tai ne, netgi nepasidomėjau.“ 

„Aš net nepažiūrėjau, kas yra vaistinėlėje. Nusipirkau, sakau, va, reikalavimus visus įvykdžiau. O kas ten yra? Kam?“ 

„Teoriškai, bet nebandžius, ne.“ 

Sveikatos apsaugos ministro tai nė kiek nestebina. Nors ir problemos, kad lietuviai nemoka naudotis turniketu, ministras nemato. 

REKLAMA

„Net jei jūs nemokate, labai svarbu, kad jūsų vaistinėlėje šis dalykas būtų, nes jau tikri specialistai, kurie atvyks į įvykio vietą, jie nebūtinai turi, jūs nežinote, kokios bus masinės nelaimės“, – teigia sveikatos apsaugos ministras  Arūnas Dulkys.

Kad vairuotojai vis dar neįsigijo naujos komplektacijos vaistinėlių, problemos nemato ir policija. Praėjus mėnesiui po įstatymo įsigaliojimo, vairuotojų ir toliau žada nebausti. Nors įstatyme už vaistinėlės neturėjimą yra numatyta bauda nuo 12 eurų. 

REKLAMA

„Mes niekada nebaudžiame už tas vaistinėles ir specialių reidų neplanavome ir neplanuojame organizuoti. Tačiau reikia informuoti vairuotojus, kad ne dėl policijos jas reikia turėti, o dėl savęs“, – sako policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Ministras pabrėžia, kad vairuotojams reikia skirti daugiau laiko vaistinėlėms įsigyti. 

„Jeigu vien tik įsigaliojimui mums čia reikėjo dviejų su puse metų, kad tą datą priimtume, politinį sprendimą, tai gyvenime gal kažkiek ir ilgiau“, – teigia A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nenorintys pirkti naujos komplektacijos vaistinėlių su turniketais, gali įsigyti šių komponentų atskirai. Tačiau vaistinėlių pardavėjai ragina vairuotojus būti budrius – nemažai parduodamų turniketų nėra sertifikuoti. Pavyzdžiui, nesertifikuoti turniketai yra tokie nepatvarūs, kad gali nelaimės metu imti ir sulūžti.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Jei as esu santehnikas ar stalius, tai medikas tokiu darbu dirbti nemokes. Tegul medikai dirba savo darbus, o mes savo. Kada baigsit tyciotis is eiliniu zmogeliu.
O kodel vairuotojai turi turet ir moket naudotis? Kodel pestieji neprivalo nesiotis vaistineles ir gesytuvo?
kas be vaistininku dar uzdirba is tu turniketu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų