• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dauguma Europos Sąjungos (ES) valstybių pirmadienį (09.29) pareikalavo iš esmės peržiūrėti Europos konstitucijos projektą, suteikiant joms daugiau galių išsiplėtusioje Sąjungoje.

REKLAMA
REKLAMA

Per paskutinį ES užsienio reikalų ministrų susitikimą prieš savaitgalį Romoje prasidėsiančią tarpvyriausybinę konferenciją 19 mažų ir vidutinio dydžio valstybių tvirtino, kad nėra tokių klausimų, dėl kurių nebūtų galima tartis. Tuo tarpu didžiosios ES narės - Vokietija, Prancūzija, Didžioji Britanija bei Italija - ir Beneliukso valstybės siekia, kad birželio mėnesį Konvente baigtas rengti dokumentas būtų priimtas be pakeitimų arba tik su minimaliais pakeitimais.

REKLAMA

Būsimoji narė Lenkija pirmadienį pareiškė kai kurių esminių prieštaravimų, o mažosios valstybės davė suprasti, kad kovos dėl principo "viena narė, vienas komisaras" išsaugojimo bei nuostatų, reglamentuojančių balsavimo procedūras, peržiūros. "Derybos bus atnaujintos beveik visais klausimais", - konstatavo Belgijos Europos reikalų valstybės sekretorius Jacques’as Simonet (Žakas Simonė). Italijos siekis baigti derybas iki metų pabaigos, kai baigsis jos pirmininkavimas ES, "man atrodo iliuzija", pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Italijos užsienio reikalų ministras Franco Frattini (Franko Fratinis) atsisakė savo ankstesnio reikalavimo, kad jokia valstybė neturėtų teisės keisti konstitucijos projekto, prieš tai su kitomis šalimis nesuderinusi atitinkamos alternatyvos.

Vokietija, kuri daugiausiai laimės, įvedus naująją balsavimo tvarką, pirmadienį įspėjo nekeisti konstitucijos projekto teksto, o jos užsienio reikalų ministras Joschka Fischeris (Joška Fišeris) pagrasino, kad derybas blokuosiančios valstybės susilauks finansinių padarinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užsienio reikalų ministrams išdalytoje pozicijoje Lenkija ragino išsaugoti dabartinę balsavimo sistemą, pagal kurią apie 40 mln. gyventojų turinčios Lenkija ir Ispanija turėtų beveik tiek pat balsų, kaip gerokai daugiau gyventojų turinčios Vokietija, Prancūzija, Didžioji Britanija ir Italija. Varšuva taip pat siekia išsaugoti "vienos narės, vieno komisaro" principą, pakeisti kai kuriuos su bloko saugumu ir gynyba susijusius aspektus bei įtraukti į konstitucijos projektą nuorodą į krikščioniškas Europos šaknis.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų