„Daugiausia bankrotų 2013 m. teko verslo šakoms, stipriai priklausomoms nuo vartotojų perkamosios galios. Ji jau kuris laikas rodo atsigavimo ženklus, tačiau tokio užtikrinto augimo kaip eksporto eilutėje dar laukiame. Žmonės ilgą laiką buvo linkę taupyti, ribojo savo išlaidas ir tai smarkiai atsiliepė tokia veikla, kaip mažmeninė prekyba bei paslaugos, užsiimančioms įmonėms. Kaip tik tokių įmonių 2013 m. bankrutavo atitinkamai 257 ir 268. Šiuo metu stebimas vartojimo atsigavimas turėtų pagerinti ir minėtų verslo šakų veiklos perspektyvas“, – teigia Rasa Maskeliūnienė, kreditų biuro „Creditinfo“, kuriame įmonių ir gyventojų mokumą vertina visi šalies bankai, vyriausioji kredito analitikė.
Transporto sektoriuje bankrutavo 160 įmonių, arba 30 daugiau nei užpernai. Pasak R. Maskeliūnienės, augančio eksporto galimybes sugebėjo išnaudoti ne visos šio sektoriaus įmonės, o dalies subjektų pasitraukimą iš rinkos skatina ir didėjanti konkurencija, paklausą galimai viršijantys vežėjų pajėgumai bei neretai menkas dėmesys užsakovų mokumo vertinimui.
Praėjusiais metais taip pat bankrutavo 165 apdirbamosios gamybos, 219 statybos, 28 žemės ūkio bendrovės (šios veiklos bankrotų skaičius nepakito), taip pat 162 didmeninės prekybos (- 11 atvejų), 106 viešbučiai ir restoranai (- 7 atvejai), 80 NT operacijų bendrovių (- 17 atvejų). Kitose veiklose bankrotų užfiksuota mažiau.
Praėjusiais metais bankrutuojančios įmonės amžiaus vidurkis pasiekė 10 metų, palyginti su vidutiniu 8 metų veiklos laikotarpiu ankstesniais metais.
Prieš bankrotą 2013 m. šiose įmonėse dirbo 10,1 tūkst. darbuotojai, o 2012 m. sausį – 14,6 tūkst. darbuotojai.