Daugiausia eismo įvykių Vėlinių savaitgalį sukelia 40–45 metų vairuotojai, o „avaringiausi“ lapkričio pirmosios automobiliai yra 15–20 metų, rodo ne gyvybės draudimo bendrovės BTA mažiau nei trejų metų duomenų tyrimas.
„Vėlinių savaitgalį į kelius išrieda ir rečiau važinėjantys, aplankyti giminių kapų traukiančių vyresnių vairuotojų automobiliai. Tai gali būti viena iš didesnio vyresnių žmonių avaringumo šiuo periodu, kaip rodo BTA statistika, priežasčių. Rečiau vairuojantys transporto priemones vairuotojai praranda įgūdžius ir gali sukelti daugiau eismo įvykių. Nenuostabu ir tai, kad šiuo metu daug senesnių automobilių patenka į įvykius, nes mašinos bėgant metams dėvisi ir yra sunkiau valdomos, nebe tokios patikimos“, – teigia draudimo bendrovės BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina Karpova.
Daugiausia įvykių Vėlinių savaitgalį sukelia 40–45 metų vairuotojai
Nors Vėlinių savaitgalį keliuose būna ramiau, nelaimių neišvengiama. Pasak bendrovės specialisto, minėtuoju laikotarpiu pagrindiniai avarijos kaltininkai, kitaip nei įprastais savaitgaliais, yra 40–45 metų amžiaus vairuotojai, jie sukelia apie 16 proc. visų šventinio savaitgalio eismo įvykių. Kiek mažiau „avaringi“ Visų Šventųjų savaitgalį yra 45–60 metų žmonės. Įprastai pavojingiausi keliuose būna 18–30 metų amžiaus vairuotojai, tačiau, pasak specialistės, Vėlinių savaitgalio fenomeną galima paaiškinti tuo, kad lapkričio 1-ąją prie automobilio vairo sėda vyresni šeimos nariai.
„Avaringiausi“ lapkričio pirmosios automobiliai yra 15–20 senumo
Taip pat pastebima tendencija, kad į eismo įvykius Vėlinių savaitgalį pakliuvę automobiliai yra 15–20 metų. Tokie automobiliai sudaro iki penktadalio per Visų Šventųjų savaitgalį į avarijas pakliuvusių automobilių. Daugiausia eismo įvykių užfiksuota Lietuvos didmiesčiuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.
„Siekdami Vėlinių savaitgalį maksimaliai sumažinti eismo įvykių skaičių, kviečiame visus eismo dalyvius – tiek vairuotojus, tiek pėsčiuosius būti atidžius, dėmesingus ir drausmingus. Pėstiesiems svarbu neužmiršti tokių prevencijos priemonių kaip atšvaitai. Mandagus, kultūringas elgesys nieko nekainuoja – jis padės pasiekti kelionės tikslą ir išvengti nelaimės”, – kalbėjo Karolina Karpova.
Šiuo metu veikia keturi BTA filialai, įsteigti Lietuvoje, Estijoje, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Bendrovės centrinėje būstinėje Latvijoje ir atstovybėse kitose šalyse dirba virš 1 100 darbuotojų. BTA valdo platų klientų aptarnavimo tinklą Baltijos šalyse, kurį sudaro daugiau kaip 180 klientų aptarnavimo padalinių. Be to, BTA veikia ir kitose Europos Sąjungos šalyse – įkurtos bendrovės atstovybės Ispanijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje ir Italijoje.