Duomenų praradimas dėl kenkėjiškos atakos ar įrenginio gedimo Europos vartotojui kainuotų apytiksliai 280 eurų: tai atskleidė analitinės bendrovės „B2B International“ ir „Kaspersky Lab“ kartu atliktas tyrimas. Pasak „Kaspersky Lab“ atstovų, šis skaičius gautas iš apytikslės vartotojų valdomo turinio kainos, įskaitant failų, kurie nebuvo laiku nukopijuoti, dalį.
Pasak „Kaspersky Lab“ atastovų, kompiuterių vartotojai gana lengvabūdiškai žiūri į vertingų failų savo įrenginiuose saugojimą ir nedaro jų rezervinių kopijų. Pavyzdžiui, kita Lietuvoje atlikta apklausa parodė, kad daugiau nei pusė vartotojų (56 proc.) iš viso nedaro rezervinių kopijų, o kas penktas (24 proc.) kopijuoja mažiau nei 20 proc. savo duomenų. Tik 2 proc. apklaustųjų Lietuvoje prisipažino, kad daro daugiau nei 90 proc. muzikos, žaidimų ir kitų failų kopijų. Toks nerūpestingas požiūris į savo duomenų saugojimą gali turėti rimtų padarinių.
„Apgavikams asmeniniai vartotojų duomenys – tai prekė, kurią pardavus galima nelegaliai užsidirbti. Nusikaltėliai gali pavogti vertingą informaciją, kad vėliau ją panaudotų įvairiose schemose: pavyzdžiui, gautų prieigą prie vartotojo internetu valdomų finansų arba užblokuotų prieigą prie vartotojui svarbių duomenų ir pareikalautų išpirkos. Mobilųjų įrenginių plėtra pablogino situaciją: atlikdami daugybę operacijų, kurioms reikalingi asmeniniai duomenys, įrenginių savininkai saugumui skiria dar mažiau dėmesio, nei dirbdami asmeniniu kompiuteriu, – aiškina Sergejus Golovanovas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis antivirusų ekspertas. – Nors kibernetinių grėsmių skaičius nuolat auga, asmeninė vartotojo informacija lieka saugi, jei jis naudojasi patikima apsaugos priemone.“