• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei šiandien gyvenimas atrodo pilnas mėšlo, ari kaip jautis, bet šviesos tunelio gale nematai, galime paguosti: su amžiumi laimės pojūtis didėja.

REKLAMA
REKLAMA

Nors žiūrėdamas į susiraukusius Lietuvos pensininkus to nepasakytum, Voriko universiteto mokslininkai įrodė, kad laimės pojūčio lygis per žmogaus gyvenimą sudaro U formos kreivę – ir žemiausias jis būna apie 45-uosius gyvenimo metus, o paskui, mums pamažu senstant, vėl auga.

REKLAMA

Savo tyrime mokslininkai pasinaudojo gyvenimo būdo ir sveikatos būklės duomenimis, gautais iš daugiau kaip 10 tūkstančių JAV ir Didžiosios Britanijos gyventojų. Gyvenimo kokybė buvo vertinama pagal aštuonis skirtingus faktorius, tokius kaip bendra sveikatos būklė, jaučiami skausmai, socialinis gyvenimas ir psichinė sveikata.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak studijai vadovavusio Saverio Strangeso, laimingumas gali didėti su amžiumi dėl to, kad išmokstame „prisiderinti“ ir kitaip priimti iškilusius sunkumus nei jaunesni žmonės. „Savaime suprantama, kad žmogaus fizinio gyvenimo kokybė su amžiumi prastėja, tačiau įdomiausia, kad jų psichologinė gerovė visai neblogėja, atvirkščiai, – auga“, – aiškino mokslininkas.

„Manome, kad tai gali būti dėl išsiugdyto sugebėjimo prisitaikyti, tokią interpretaciją palaiko ankstesni tyrimai, rodantys, kad vyresnio amžiaus žmonės turi susikūrę vidinius mechanizmus, padedančius geriau įveikti gyvenimo negandas ar neigiamas aplinkybės ir tuomet, kai tie patys žmonės būdavo jaunesni. Be to, didesnis pasitenkinimas gyvenimu gali būti ir dėl to, kad žmogus su amžiumi mažina savo lūkesčius, vyresnio amžiaus žmonės mažiau iš savęs reikalauja tiek asmeninėse, tiek profesinėse srityse“, – sakė S. Strangesas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų