Konservatyvūs žmonės stengiasi išlaikyti status quo ir netrokšta permainų, nes juos tenkina esama padėtis.
Tuo tarpu kairiųjų pažiūrų žmonės siekia pakeisti pasaulį, kuris jiems atrodo neteisingas ir netobulas. Dėl to jie jaučiasi nelaimingesni.
Iškėlę prielaidą, kad alkoholio koncentracija kraujyje gali daryti įtaką politinėms pažiūroms, mokslininkai atliko tyrimą. Pasirodo, kad net ir iš esmės pakeisti šį pasaulį trokštantys kairieji su kiekviena promile darosi vis konservatyvesni.
Arkanzaso universiteto psichologo Scotto Eidelmano ir jo kolegų surengtame tyrime dalyvavo 70 smuklių lankytojų. Esant skirtingam girtumo lygiui buvo tikrinami jų politiniai įsitikinimai ir galiausiai alkotesteriu matuojamas alkoholio kiekis kraujyje.
Atliekant tyrimą buvo teiraujamasi ne apie mėgstamas partijas, bet apie tai, ar pritariama įvairiems teiginiams, pavyzdžiui, „pabandžius pakeisti tam tikrus dalykus, situacija dažniausiai tik pablogėja“.
Išgėrus daugiau alkoholio, mąstymas tampa lėtesnis, o pasaulis atrodo geras toks, koks yra. Pasaulėžiūra tampa konservatyvesnė.
Dešiniųjų, kitaip nei kairiųjų, pažiūrų žmonėms dažniausiai reikia aiškių, paprastų atsakymų, jie ne taip žavisi naujomis idėjomis, nepriklausomai nuo intelekto lygio.
Bonos psichologas Rolfas Degenas taip interpretuoja tyrimo rezultatus: „Konservatyvūs žmonės teikia pirmenybę status quo, kuriam išlaikyti nereikia tokio intensyvaus mąstymo, kitaip nei tuomet, kai situaciją siekiama pakeisti iš esmės, o tai sąlygoja geresnę savijautą. Panašus yra ir alkoholio poveikis.“
Būtent dėl šios priežasties yra didesnė tikimybė, kad kairiųjų pažiūrų žmogus taps konservatyvus, nei atvirkščiai.
Šaltinis: „Welt“