• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusių metų gruodį sostinės daugiabučio namo rūsyje buvo rasta apie 5 kg išsiliejusio gyvsidabrio. Niekas nenukentėjo, tačiau valymo darbai vis dar vykdomi, o kaltininkas – nežinomas.

Praėjusių metų gruodį sostinės daugiabučio namo rūsyje buvo rasta apie 5 kg išsiliejusio gyvsidabrio. Niekas nenukentėjo, tačiau valymo darbai vis dar vykdomi, o kaltininkas – nežinomas.

REKLAMA

Vis tik sąskaitas už „nugyvsidabrinimą“ namo administratorius siunčia visiems namo gyventojams.

Pasirodo, jie apie pusę metų turės papildomai mokėti pusšimtį eurų, o kaltininkui išaiškėjus – kreiptis į teismą ir tuos pinigus prisiteisti.

Kiekvieną mėnesį – papildomi 52 eurai nežinia, už ką

Į tv3.lt portalą kreipėsi minimo namo gyventoja Elena (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi), kuri piktinosi sąskaitoje pamačiusi papildomus net 52 eurus.

„Dabar, kaip suprantu, visi mokėsim už tą „nugyvsidabrinimą“ pusę metų. Tai kokia nesąmonė. O tas, kas jį išpylė, neturėtų pats ir susimokėt?

REKLAMA
REKLAMA

Dar įdomu, ar „Mano būstas“ turi kokį nors nurodymą iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC), kad reikia tokios apimties valymo darbų, ar „Mano būstas“ eilinį kartą pats sugalvojo, kad paimtų pinigų?“ – teiravosi gyventoja.

REKLAMA

Iš pradžių – nemokamai, vėliau tenka mokėti

NVSC Visuomenės informavimo specialistės Vildos Bajoriūnienės aiškinimu, pirminį „nugyvsidabrinimą“ (išpilto gyvsidabrio surinkimą ir demerkurizaciją) Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas atlieka nemokamai.

O, kai laboratoriniai tyrimai (taip pat atliekami nemokamai) parodo, kad tarša gyvsidabriu dar viršija normas, NVSC teikia nurodymus patalpų savininkams ir už bendro naudojimo patalpų priežiūrą atsakingiems asmenims (pastato administratoriui) organizuoti tolimesnius demerkurizacijos darbus.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo atveju NVSC teikė nurodymus pastato administratoriui atlikti bendro naudojimo patalpų (rūsių, laiptinių) demerkurizaciją, o butuose, kuriuose buvo rasta tarša – butų savininkams“, – komentavo V. Bajoriūnienė.

Ji nurodė, kad NVSC nėra įgaliotas spręsti apmokėjimo klausimų.

Tačiau pažymėjo, kad pastatų administratorius prižiūri savivaldybė, todėl, norint patikrinti sąskaitų pagrįstumą, gyventojams reiktų kreiptis į ją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Portalo tv3.lt redakcija primena, kad gyvsidabris yra sidabriškai baltas blizgantis skystas metalas.

Patekęs į organizmą gyvsidabris kaupiasi inkstuose, kepenyse, smegenyse, raumenyse, kauluose ir trikdo jų funkcijas, sukelia kepenų atrofiją, inkstų kanalėlių nekrozę, slopina aminorūgščių sintezę, kalcio apykaitą, seleno įsavinimą.

Kodėl mokėti turi visi namo gyventojai?

Į klausimą, kodėl už dėl kažkieno kaltės išlietą gyvsidabrį tenka mokėti visiems namo gyventojams, „Mano būstas“ atsakė taip:

REKLAMA

„Akivaizdu, kad, policijai nustačius įvykio kaltininką, gyventojai drąsiai galės civiline tvarka kreiptis į teismą dėl patirtų finansinių nuostolių atlyginimo, kuriuos patyrė dėl kol kas neįvardinto kaltininko veiksmų.

O, kadangi mes atstovaujame klientų interesams, be abejo, nepaliksime jų vienų – padėsime susigaudyti teisiniuose reikaluose ir teiksime visokeriopą reikalingą pagalbą.“

Pasiteiravus, kodėl tokių išlaidų neapmoka pats namo administratorius, kad vėliau galėtų prisiteisti iš kaltininko, netikėtų išlaidų neužkraunant niekuo dėtiems gyventojams, atstovas Paulius Ugianskis pasirėmė Civiliniu kodeksu.

REKLAMA

Remdamasis juo jis aiškino, kad butų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti ir išsaugoti, įstatymuose nustatyta tvarka mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas.

Pasak P. Ugianskio, kadangi darbai, kuriuos vykdė administratorius, yra atlikti savininkų naudai ir susiję su jų turto priežiūra, mokestis buvo paskirstytas savininkams proporcingai jų turimai turto daliai.

„Jeigu paaiškės kaltininkas, administratorius, atstovaudamas savininkų interesus, kreipsis į kaltąjį asmenį dėl išlaidų atlyginimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu asmuo atlygins išlaidas arba teismo keliu tos išlaidos bus priteistos iš kaltininko, administratorius priskaičiuotas sumas savininkams neabejotinai grąžins“, – tikino bendrovės atstovas.

Dezinfekavo jau 5 kartus, o kiek reikės mokėti – nežino

„Mano būstas“ žiniomis, šiuo metu policija atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriuo siekia išsiaiškinti ne tik visas įvykio aplinkybes, bet ir nustatyti incidento kaltininką.

REKLAMA

„Iškart po to, kai name įvyko nelaimė, mes nedelsiant ėmėmės visų saugumo priemonių ir griežtai vadovavomės NVSC rekomendacijomis.

Nuo įvykio pradžios jau 5 kartus su specialiomis, rišančiosiomis valymo priemonėmis pilnai dezinfekavome bendrojo naudojimo patalpas, nuolat teikėme gyventojams rekomendacijas, kaip valyti ir prižiūrėti savo privačius butus“, – pasakojo P. Ugianskis.

REKLAMA

Jis patikino, kad, nors nuo įvykio pradžios praėjo nemažai laiko, „Mano būstas“ ir toliau periodiškai konsultuojasi su NVSC ir be jokių išlygų besąlygiškai vykdo jų teikiamas rekomendacijas, apie visą eigą nuolat informuoja namo gyventojus.

Paklausus, kiek laiko ir kokias sumas kiekvienas namo butas turės mokėti už „nugyvsidabrinimą“, P. Ugianskis tiesiogiai neatsakė.

Anot jo, viskas priklausys nuo to, ką pasakys NVSC specialistai, kurių nurodymų namo administratorius ir laikosi.

„Tik jų sprendimas nulems, kiek dar kartų reikės atlikti patalpų demerkurizaciją. Tikėtina, kad valymų bet kuriuo atveju reikės vis rečiau ir mažesne apimtimi“, – komentavo atstovas.

tv3.lt

Maudo juodai , kaip avis
Pelno imones administruoja pastatu priezura reikia moket , Mano Bustas kainos patikekit pakeite lempute ir 22 e. santehniku darbo valanda 40 plius medziagos , krano pakeitimas 120 buvo paskaicuota ,kai paziurejau ju rinkvizitus grynieji pelnai dideli ir auga o dar kiek nuslept per dukterines imones , administracijos dideles algos , ir visa tai ant gyventoju gula .
Manobūstas aršiau už marą. Mafiji ė struktūra. Sąskaitos kosminės, darbų kokybė---0.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų