George Hughes, rankšluosčių ir patalynės prekės ženklo „Dip&Doze“ įkūrėjas paaiškino, kaip tinkamai plauti rankšluosčius.
Nenaudokite minkštiklio
Audinių minkštikliai turėtų palikti jūsų drabužius, patalynę ir rankšluosčius minkštus ir geriausios formos, panašiai, kaip plaukų kondicionierius veikia plaukus po šampūno.
Tačiau G. Hughes rekomenduoja atsisakyti audinių minkštiklio, kad rankšluosčiai būtų minkšti.
„Vaško liekanos ilgainiui gali padaryti pluoštus standesnius ir paveikti džiovinimo savybes, todėl jie prasčiau sugeria drėgmę“, – aiškino ekspertas.
Skalbkite žemoje temperatūroje
Skalbdami rankšluosčius, jei įmanoma, parinkite žemą temperatūrą.
„Nerekomenduojama skalbti aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje, tačiau kartais dėl alergijos ar higienos būtina skalbti aukštesnėje.
Jei investavote į ekologišką medvilnę, būtų gaila ją skalbti su chemikalais, todėl rinkitės ne biologinį ploviklį”, – aiškino G. Hughes.
Džiovinkite natūraliai
Norite, kad rankšluosčiai vėl taptų minkšti? Nedžiovinkite jų ant šildomo radiatoriaus:
„Džiovinant rankšluosčius ant šildomo radiatoriaus, jie bus kieti. Verčiau džiovinkite rankšluosčius natūraliai – idealiai tinka džiovinimas lauke.
Tiesiog išpurtykite rankšluosčius po plovimo, kad jie būtų purūs.“
Jei džiovinate džiovyklėje, naudokite žemos temperatūros nustatymą, kad išlaikytumėte pluoštų minkštumą.
Rinkitės kokybiškus rankšluosčius
„Pirksi pigiai, pirksi dukart“ yra dažniausiai vartojama frazė ir ji visiškai teisinga kalbant apie rankšluosčius.
„Geriausias būdas pasirūpinti rankšluosčiais – iš pradžių tinkamai investuokite į juos. Aukštos kokybės, 100 proc. ekologiška medvilnė yra puikus būdas pradėti.
Rinkitės „Dip&Doze“, kad gautumėte geriausios kokybės rankšluosčius. Naudokite vonios, veido rankšluosčius ir patalynės užvalkalus, kurie skirti mesti iššūkį „išmetimo mentalitetui“. Mūsų tekstilės gaminiai tarnauja ilgiau“, – kalbėjo „Dip&Doze“ įkūrėjas.
Skalbkite atskirai
Kad ir ką darote, niekada neskalbkite rankšluosčių su kitais drabužiais. Jei norite, kad balti rankšluosčiai liktų balti, pabandykite juos skalbti atskirai, taip išvengdami sugadinimo užtrauktukais, kabliukais, sagomis ir limpančiomis medžiagomis, nes jos gali ištraukti siūlus, rašo express.co.uk.
„Kad jūsų balti rankšluosčiai ilgiau atrodytų baltesni, būtinai atskirkite šviesius nuo tamsių, kad išvengtumėte nudažymo.“
Dažnai skalbkite rankšluosčius
Idealiu atveju vonios ir rankų rankšluosčius skalbkite po trijų ar keturių panaudojimų. Veido rankšluosčius reikia plauti po kiekvieno naudojimo, ypač jei turite jautrią odą ar egzemą, tai padės išvengti dirginimo.
„Sporto salės rankšluosčius reikia keisti kiekvieną kartą, nes jie liečiasi su prakaitu, ore sklindančiomis bakterijomis ir kitais teršalais, jei juos naudojate įrangai nuvalyti, taip pat ir su rankšluosčiais, naudojamais viešose maudyklose.
Labai gera idėja turėti atskirus paplūdimio ir vonios rankšluosčius, net jei tai reiškia, jog turėsite įsidėti dvigubai daugiau daiktų, bet smėlį gali būti sunku pašalinti“, – pataria ekspertas.
Švarius rankšluosčius sulankstykite
Įgausite prabangaus viešbučio vaizdą, pasitelkę Marie Kondo rankšluosčių lankstymo metodą.
„Konmari rankšluosčių lankstymo metodas – padėkite rankšluostį ant plokščio. Paviršaus, perlenkite per pusę, kad susidarytų stačiakampis. Tada perlenktą rankšluostį vėl perlenkite per pusę ir sulenkite rankšluostį į tris dalis, paimdami vieną kampą į vidurį ir užbaikite, užlenkdami kitą galą ant viršaus. Paprasta.
Arba nustebinkite savo svečius sulankstę rankšluostį gulbės ar vėduoklės forma.“